کد خبر: 6741
تاریخ انتشار: 17/آذر/1397 - ساعت : 20:31

شهیدان از مردم و مسؤولان انتظار برگزاری مراسم یادبود را ندارند آن‌ها از ما انتظار دارند تا پای جان خود از این انقلاب و کشور محافظت کنیم.

شهیدان از مردم و مسؤولان انتظار برگزاری مراسم یادبود را ندارند آن‌ها از ما انتظار دارند تا پای جان خود از این انقلاب و کشور محافظت کنیم.

آیت‌الله احمد پروایی در سومین یادواره شهید مدافع حرم حبیب روحی و ۶۴ شهید دهستان چوکام بخش خمام که با همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان رشت در مسجد جامع این دهستان برگزار شد،با اشاره به اهمیت و نقش مهم مدافعان حرم در ایجاد امنیت در کشور اظهار کرد:مردمان ما وقتی حملات تروریستی در کشور را می‌بینند به نقش مهم مدافعان حرم پی می‌برند و براین باورند که امنیت مهم‌ترین‌ نکته در یک جامعه است.
ایثار در راه خدا،دلیل ماندگاری شهداست.

به گزارش خط قرمز ،پروایی با تأکید بر لزوم توجه مردم به شهدا و سیره زندگی آن‌ها گفت: امنیت اجتماعی که اکنون در کشور حاکم است به‌راحتی به دست نیامده و برای ایجاد این مسئله خون‌ها و شهدای فراوانی داده شده است.
نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اذعان به اینکه برگزاری یادواره شهدا کوچک‌ترین کار مردم در قبال فداکاری‌های شهدا است بیان کرد: ما این انقلاب و امنیتی که در جامعه داریم را مدیون خون پاک شهدا به‌ویژه شهدای مدافعین حرم هستیم و باید هرچه در توان داریم برای زنده نگه‌داشتن یاد آن‌ها انجام دهیم.
پروایی لازمه ماندگاری انقلاب را توجه به فرهنگ شهیدان دانست و افزود: شهیدان از مردم و مسؤولان انتظار برگزاری مراسم یادبود را ندارند آن‌ها از ما انتظار دارند تا پای جان خود از این انقلاب و کشور محافظت کنیم.
وی با بیان اینکه اگر مسؤولان خود را خادم ملت بدانند باعث خوشحالی شهدا می‌شوند تصریح کرد: شهدا با برگزاری مراسم یادواره خوشحال نمی‌شوند بلکه زمانی خوشنود می‌شوند که یک مسؤول خود را خادم ملت بداند و برای حل مشکل مردم از هیچ تلاشی دریغ نکند.
نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه اگر مسؤولان به وظایف خود به‌درستی عمل کنند مشکلات کشور حل می‌شود گفت: متأسفانه در کشور شاهد این هستیم که برخی مسؤولان به وظیفه خود به‌درستی عمل نمی‌کنند و مردم را دچار مشکلات می‌کنند لذا اگر می‌خواهیم مشکلات کشور حل شود مسؤولان باید در مسیر شهدا قرار گیرند.
پروایی دلیل ماندگاری شهدا را ایثار در راه خدا عنوان کرد و گفت: شهدا می‌توانستند مثل عده‌ای در جامعه به زندگی عادی خود بپردازند ولی آن‌ها رفتند و در راه خدا ایثار کردند تا مردم ما امروز در آرامش باشند.خط قرمز خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *