کد خبر: 32795
تاریخ انتشار: 15/فروردین/1399 - ساعت : 23:42

شهردار رشت تاکید کرد : لزوم تسریع در اجرای تصفیه خانه شیرابه زباله های سراوان

شهردار رشت تاکید کرد : لزوم تسریع در اجرای تصفیه خانه شیرابه زباله های سراوان


شهری شهرداری و برخی از مدیران شهرداری رشت از پروژه های در دست اجرا در سراوان منجمله تصفیه خانه شیرابه زباله های سراوان، اجرای دیوار حائل مجاور تصفیه خانه ،عملیات دفن و سم پاشی زباله و در ادامه پروژه های افزایش ظرفیت کارخانه کود آلی بازدید کردند و بر لزوم تسریع در روند اجرایی و بهره برداری از این پروژه تاکید شد.


مهندس علی اوسط اکبری مقدم با ابراز رضایت از روند اجرایی دفن و سم پاشی زباله های سراوان گفت: لازم است عملیات اجرایی پروژه ها تسریع شده و هر چه زودتر به بهره برداری برسد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان تاکید کرد: با توجه به اهمیت بالای پروژه تصفیه خانه از نظر زیست محیطی و جلوگیری از آلوده شدن آبهای سطحی و زیر سطحی منطقه، انتظار داریم هر چه سریعتر شاهد بهره برداری از این پروژه باشیم.

وی افزود: رفع بخشی از مشکلات و مسائل مربوط به دفنگاه زباله های سراوان به اتمام عملیات اجرایی این پروژه بستگی دارد.

دکتر میر شمس مومنی زاده فرماندار شهرستان رشت نیز بر لزوم تسریع در عملیات اجرایی این‌ پروژه تاکید کرد.

دکتر ناصر حاج محمدی هم ضمن تشریح وضعیت موجود و اینکه عملیات اجرایی پروژه احداث تصفیه خانه شیرابه زباله ها در پایین دست دفنگاه سراوان با جدیت دنبال می شود، گفت: تاکیدات لازم به پیمانکار پروژه نیز انتقال داده شده و پیمانکار مربوطه هم با حساسیت و جدیت این موضوع را در دستور کار دارد.

شهردار رشت سپس خاطر نشان کرد: متاسفانه شیرابه دفنگاه زباله سراوان پس از طی مسیر، وارد رودخانه می شود که با راه اندازی پروژه تصفیه خانه شیرابه زباله سراوان، بخش اعظمی از این مشکل برای همیشه رفع خواهد شد.

وی همچنین در بازدید این هیات از دفنگاه سراوان، توضیحات کامل در زمینه چگونگی دفن زباله ها، سمپاشی در جهت جلوگیری از تکثیر حشرات موذی و اجرای پوشش مخلوط روی زباله های دفن شده توضیحات کامل ارائه کرد.

سپس در بازدید از کارخانه کود آلی گیلان شهردار رشت با توضیح درباره چگونگی فعالیت این کارخانه گفت: ما درصدد هستیم با ایجاد دو سوله جدید و خط پردازش به ظرفیت موجود کارخانه کود آلی بیافزاییم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *