خط قرمز خبر - پایگاه خبری خط قرمز

شمارش معکوس برای ثبت صد درصدی فشار خون جمعیت هدف در گیلان

در پایان یازدهمین روز از فاز اجرایی بسیج ملی کنترل فشار خون، ۷۲٫۱ درصد از جمعیت هدف در استان گیلان مورد غربالگری و ثبت قرار گرفتند. چهار شهرستان املش، شفت، رودبار و سیاهکل موفق به عبور از مرز ۱۰۰ درصد پوشش جمعیت هدف برنامه شدند.

به گزارش خط قرمز تا پایان روز یازدهم فاز اجرایی کنترل فشار خون در استان گیلان، فشار خون ۵۴۱۹۲۵ نفر معادل (۷۲٫۱ درصد) از جمعیت هدف استان شامل ( افراد ۳۰ سال و بالاتر، زنان باردار و مبتلایان به نارسایی کلیوی در تمام سنین) اندازه گیری و در در سامانه های یکپارچه بهداشت (سیب) و سلامت ثبت شد.

در حال حاضر چهار شهرستان املش، شفت، رودبار و سیاهکل موفق به عبور از مرز ۱۰۰ درصد پوشش جمعیت هدف برنامه (اندازه گیری و ثبت فشار خون ۵۰ درصد افراد ۳۰ سال و بالاتر)  در سامانه های سیب و سلامت شدند.

گفتنی است: در پایان روز یازدهم فاز اجرایی برنامه، با افزایش قابل ملاحظه ایستگاه های سایر ادارات،  تعداد مکان های ارائه خدمت  فعال در سطح استان به ۲۰۸۶ مکان افزایش یافت. در حال حاضر  علاوه بر کارکنان دانشگاه علوم پزشکی گیلان، ۲۲۸۷ کاربر نیز در پایگاه های موقت، ثابت و سیار در سطح استان جهت اجرای بسیج ملی کنترل فشار خون، با دانشگاه علوم پزشکی گیلان همکاری می کنند.

کد خبر :(م.چ)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *