خط قرمز خبر - پایگاه خبری خط قرمز

سیاست شهرداری و شورای رشت پیرامون پسماند شهری مشخص شود


مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری رشت در یکصد و دومین جلسه کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر رشت با اشاره به اینکه سیاست شهرداری و شورای رشت پیرامون پسماند شهری باید مشخص شود، بیان داشت: شرکت‌هایی به سازمان پسماند مراجعه و اعلام کرده‌اند که توانایی جمع‌آوری زباله‌های خشک و پرداخت هزینه از این بابت را نیز دارند.


علیرضا حاجی پور با بیان اینکه توانایی هدایت گاراژدارهای جمع‌آوری زباله خشک را به شهرک‌های صنعتی داریم، افزود: سیاست سازمان پسماند، کاهش تولید و تفکیک زباله از مبدأ است و برای هرکدام از جامعه هدف نیز تاکنون اقدامات آموزشی مشخصی را انجام داده‌ایم.
وی با تأکید بر اینکه ساخت انیمیشن و فیلم کوتاه به ‌منظور فرهنگ‌سازی پیرامون مبحث پسماند بیان داشت: در حال حاضر ۱۶ کانکس دریافت زباله خشک در رشت دایر و مشغول فعالیت هستند و نصب مخزن تفکیکی زباله در برخی از مدارس سطح رشت از دیگر اقدامات این حوزه است.
آرش جهانگیری مدیر عامل کارخانه کود آلی شهرداری رشت نیز در این جلسه با اشاره به اینکه سالیانه حدود ۵۰۰ میلیون تومان از زباله خشک درآمد داریم، اذعان داشت: حدود یک درصد از زباله‌های خشک سطح رشت به کارخانه کود آلی شهرداری رشت وارد می‌شود.
شمشادی، فعال حوزه محیط ‌زیست نیز در این جلسه با انتقاد از نحوه آموزش‌ها در حوزه پسماند، گفت: آموزش‌ها فراگیر نیست و نتیجه مطلوب حاصل نمی‌شود.
تهمینه شمشادی با بیان اینکه گاهی شنیده می‌شود که زباله‌ها پس از تفکیک مجدداً مخلوط می‌شوند، افزود: باید این اطمینان به شهروندان داده شود تا نگرانی های اقدامات پس از تفکیک را نداشته باشند.
در ادامه نظامی، وطنی، حق‌پناه و سایر مشاوران حاضر از منظر راهبردی و فنی نکاتی را در تکمیل نظرات اضافه نمودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *