کد خبر: 33110
تاریخ انتشار: 26/فروردین/1399 - ساعت : 23:54

سرپرست شرکت برق منطقه ای گیلان: خط ۲۳۰ کیلوولت سیمان سبز دیلمان بازسازی و برقدار شد

سرپرست شرکت برق منطقه ای گیلان: خط ۲۳۰ کیلوولت سیمان سبز دیلمان بازسازی و برقدار شد


سرپرست شرکت برق منطقه‌ای گیلان گفت: به علت وزش شدید باد و بارش سنگین برف دکل تامین کننده برق کارخانه سیمان سبز دیلمان بی برق و از مدار خارج شده بود که خوشبختانه گروه‌های عملیاتی توانستند پایه آسیب دیده را بازسازی نمایند و خط را در اسرع وقت برقدار کنند.


بهمن داراب‌زاده در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر در خصوص علت خروج این خط از مدار گفت: به علت واقع شدن خط ۲۳۰ کیلوولت نیروگاه شهید بهشتی – سیمان سبز ۱ و ۲ در منطقه کوهستانی دیلمان و وزش شدید باد و بارش سنگین برف، دکل شماره ۱۸۰ این خط دچار شکستگی کراس آرم‌ها و بدنه متصل به آن شد و موجب گردید تا این خط بی برق و از مدار خارج شود.

سرپرست شرکت برق منطقه‌ای گیلان افزود: تغییرات شدید جوی منطقه کلیشم و دیلمان و صعب العبور بودن مسیر دسترسی به برج شماره ۱۸۰ و دشواری تردد از جمله مشکلات موجود در ترمیم و بازسازی دکل بود که خوشبختانه گروه‌های عملیاتی توانستند پایه آسیب دیده را بازسازی نمایند و خط را در اسرع وقت برقدار کنند.

وی تصریح کرد: در مدت زمانی که این خط از مدار خارج بود، خط تک مداره ۶۳ کیلوولت لوشان – دیلمان، برق کارخانه سیمان سبز گیلان را تامین می‌کرد و هیچگونه مشکلی در تامین برق کارخانه وجود نداشت.

به گزارش ایسنا؛ خط ۲۳۰ کیلوولت نیروگاه شهید بهشتی – سیمان سبز۱ و ۲ به طول ۶۲کیلومتر با ۲۳۶ پایه، وظیفه تغذیه کارخانه سیمان سبز گیلان در منطقه دیلمان را برعهده دارد. تغذیه و پایداری پست‌های ۶۳ کیلوولت سیمان سبز و دیلمان از دیگر وظایف این خط می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *