کد خبر: 33121
تاریخ انتشار: 27/فروردین/1399 - ساعت : 11:54

سرپرست اداره کل راهداری گیلان خبرداد : رشد ۵۵ درصدی بارگیری و حمل کالا از بندرانزلی

سرپرست اداره کل راهداری گیلان خبرداد : رشد ۵۵ درصدی بارگیری و حمل کالا از بندرانزلی


سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان از رشد ۵۵ درصدی بارگیری و حمل کالا از بندر انزلی از اول اسفندماه گذشته تا بیست و چهارم فروردین ماه جاری خبر داد .


سبحان اله علیپور با اشاره به فعالیت دست اندرکاران بخش حمل و نقل در ایام شیوع کرونا همچون مواقع عادی اظهار داشت: از اول اسفند تا ۲۴ فروردین ماه؛   ۱۳۴ هزار و ۹۱۸ تن کالای اساسی از بندرانزلی به مقصد داخل و خارج استان در قالب پنج هزار و ۹۵۷سفر دستگاه کامیون حمل شده است که  این میزان کالا نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۵۵ درصدی را نشان می دهد.

وی کالاهای اساسی حمل شده را شامل گندم، جو و ذرت عنوان و با اشاره به  اقدامات انجام شده در حوزه حمل و نقل کالای استان در خصوص پیشگیری از شیوع کرونا تصریح کرد: علاوه بر ابلاغ دستور العمل های وزارت بهداشت در خصوص پیشگیری از کرونا به شرکتهای حمل و نقل کالای استان، گند زدایی و ضدعفونی کردن پایانه های بار، دفاتر شرکتهای حمل و نقل کالا، به طور مستمر در دستور کار قرار دارد.
علیپور افزود: همچنین بسته های بهداشتی شامل دستمال کاغذی، ژل ضدعفونی کننده و ماسک بین رانندگان حمل و نقل کالای اساسی در بندر انزلی توزیع شده است.

سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان همچنین  از ترانزیت بیش از ۲۲۷ هزار و ۲۰۹ تن کالا  از استان  خبر داد و گفت: از این میزان  ۲۲۴ هزار و  ۳۱۹ تن کالا از مرز آستارا و ۲۸ هزار و ۲۹۰ تن از مرز انزلی ترانزیت شده است؛ ضمن آنکه انواع پارچه، میوه و برنج عمده ترین کالاهای ترانزیت شده طی سال گذشته بوده اند.

بندرانزلی در ۴۰ کیلومتری غرب مرکز گیلان واقع شده و  بندرگاه و گمرکات این شهر ساحلی از قدیمی ترین های کشور محسوب می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *