کد خبر: 33243
تاریخ انتشار: 30/فروردین/1399 - ساعت : 12:10

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از شروع موج دوم کرونا دراستان هشدار داد

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از شروع موج دوم کرونا دراستان هشدار داد


سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: اگر مردم دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت نکنند، شاهد موج دوم کرونا در گیلان خواهیم بود.


دکتر محمدرضا نقی پور با اشاره به مدیریت نسبی مقابله با کرونا در استان و کاهش بیماران بستری ناشی از بیماری کووید19 گفت: کاهش ابتلا به کرونا در گیلان نتیجه همراهی مردم، اجرای دستورالعمل های بهداشتی، برنامه ریزی وزارت بهداشت و همکاری نهادهای دیگر بود.

وی افزود: با مهار کرونا و عادی شدن شرایط در گیلان فاصله داریم و هنوز در بستر اپیدمی این بیماری حرکت می کنیم.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه هم اکنون صدها نفر از شهروندان گیلانی به دلیل ابتلا به کرونا در بیمارستانهای سراسر استان بستری هستند افزود: روزانه ده ها مورد ابتلای جدی به بیماری کرونا داریم.

محمدرضا نقی پور با بیان اینکه هنوز شیوع کرونا در گیلان جدی است تاکید کرد: با وجود مدیریت این بیماری ، هنوز درصد ابتلا به آن همچون آتش زیر خاکستر است و مردم در صورت توجه نکردن به توصیه ها، شاهد موج دوم شیوع این بیماری خواهند بود.

وی با انتقاد از بی توجهی برخی افراد و افزایش ترددها در خیابانها و معابر عمومی تصریح کرد: این ترددها موجب نگرانی کادر درمانی گیلان است و در صورت تداوم آن، مشکلات جوی در استان به همراه خواهد داشت.

به نقل از خبرگزاری برنا ، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه مردم در صف اول کنترل این بیماری هستند گفت: همچنان بهترین راه برای مقابله با این بیماری پرهیز از ترددهای غیرضرروی، در خانه ماندن و اجرای دستورالعمل های بهداشتی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *