کد خبر: 9019
تاریخ انتشار: 17/دی/1397 - ساعت : 21:26

ستاد پیشگیری از آنفلوانزای فوق حاد پرندگان شهرستان فومن در محل فرمانداری این شهر برگزار شد

ستاد پیشگیری از آنفلوانزای فوق حاد پرندگان شهرستان فومن در محل فرمانداری این شهر برگزار شد

ستاد پیشگیری از آنفلوانزای فوق حاد پرندگان شهرستان فومن به ریاست شاهین علیزاده معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی شهرستان و با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری و بخشدار سردار جنگل برگزار شد.

به گزارش خط قرمز – علیزاده در این نشست با تاکید بر ضرورت پیشگیری از آنفلوانزای پرندگان اظهار کرد: سال گذشته در شهرستان فومن حتی شاهد معدوم سازی پرندگان نیز بودیم.

وی بر ضرورت هم افزایی و هماهنگی ادارات تاکید کرد و گفت: باید آمادگی لازم را جهت مقابله و پیشگیری از خسارات احتمالی داشته باشیم.

معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرمانداری شهرستان فومن با اشاره به اشتراک بیماری بین پرندگان و انسان اظهار کرد: ارائه آموزش و افزایش آگاهی مردم حائز اهمیت است.

علیزاده تصریح کرد: تلاش می‌کنیم با آگاهی رسانی به مردم و اقدامات پیشگیرانه علاوه بر آگاهی رسانی به مردم، خسارات را نیز کاهش دهیم.

دکتر بابایی رییس دامپزشکی فومن در این جلسه با بیان اینکه اقداماتی در راستای پدافند غیرعامل اجرایی شده است، اظهار کرد: در تمام نمونه برداری های انجام شده، پاسخ تست منفی بوده است.

وی با بیان اینکه نظام مراقبت فعال سنتی و صنعتی در حال انجام است، یادآور شد: کلاسهای آموزشی برای گروههای هدف نظیر روستاییان و کشاورزان برگزار شده و در آینده نیز برگزار می‌شود.

بابایی همچنین از رصد و پایش بازار سنتی فروش و عرضه دام و پرندگان در سطح شهرستان خبرداد.

دکتر یکتا رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان فومن نیز از تزریق ۳۳۰ واکنش آنفلوانزای به گروههای هدف خبرداد و گفت: شش بیمار که مبتلا به آنفلوانزای انسانی شده بودند نیز بستر و درمان شدند.

وی با بیان اینکه تاکنون آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در شهرستان مشاهده نشده است، اظهار کرد: تا به امروز ۵۵۰ نفر از گروههای هدف آموزش دیده‌اند.

سعدی رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فومن نیز این اداره را دیده بان طبیعت عنوان کرد و گفت: کومه نماها در انتشار این بیماری نقش دارند و باید تلاش کنیم که برچیده شوند. خط قرمز خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *