کد خبر: 13482
تاریخ انتشار: 21/اسفند/1397 - ساعت : 16:59

رییس شورا: شفافیت در اولویت بندی بودجه راهکاری جهت افزایش مشارکت شهروندان

رییس شورا: شفافیت در اولویت بندی بودجه راهکاری جهت افزایش مشارکت شهروندان

رییس شورای اسلامی شهر رشت با تاکید بر لزوم شفافیت در اولویت بندی بودجه اظهار داشت: بودجه می تواند از طریق تخصیص بهینه منابع، زمینه مصرف منابع در محلهای تعیین شده را در قالب سیاست های از پیش مشخص شده فراهم نماید.

به گزارش خط قرمز ، لذا با توجه به حساسیت موضوع انتظار میرود شهروندان با دغدغه در فرآیند تعیین اولویتها نقش مستمری را ایفا کنند و مدیریت شهری نیز میتواند با مبادرت به شفافیت در عملکرد خود، میل شهروندان به مشارکت را افزایش دهد.
سید امیر حسین علوی با اشاره به نقش منتخبین مردم در شورای شهر در بررسی و تصویب بودجه افزود: بودجه سالانه شهرداری عبارت است از یک برنامه جامع مالی که در آن کلیه خدمات و فعالیت ها و اقداماتی که باید در طی یک سال مالی انجام گردد به همراه برآورد مبلغ و میزان مخارج و درآمدهای لازم جهت تامین هزینه طرح های مد نظر که باید در یک بازه زمانی مشخص در حوزه های مختلف اجرا گردد.
وی ابراز داشت: بودجه پس از تصویب شورای شهر و اخذ تاییده های قانونی قابل اجرا میباشد. بر اساس این بودجه شهروندان می توانند اثرات اقتصادی و فعالیتهای جاری و عمرانی شهرداری را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده و همچنین تاثیر فعالیت مجموعه شهرداری و عملکرد آنان را با توجه به توزیع درآمد رصد کنند.
رییس شورا ادامه داد: یکی از نکاتی که امروزه جزو حقوق بدیهی شهروندان محسوب میشود، ارائه شفاف اطلاعات در خصوص هزینه کرد بیت المال میباشد چرا که ارائه این اطلاعات و درگیری شهروندان با آن باعث ارتقا مشارکت مردمی در فرآیند اجرایی خواهد شد.
  علوی در پایان افزود: بر این اساس امسال برای اولین بار نسخه بودجه مناسب حال شهروندان انتشار می یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *