کد خبر: 12641
تاریخ انتشار: 8/اسفند/1397 - ساعت : 12:53

رییس شورای اسلامی شهر رشت : لزوم حمایت از بانوان کارآفرین جهت رشد ظرفیت اقتصادی

رییس شورای اسلامی شهر رشت : لزوم حمایت از بانوان کارآفرین جهت رشد ظرفیت اقتصادی

به مناسبت روز زن رییس شورای اسلامی شهر رشت از جمعی از زنان کارآفرین تقدیر کرد.

در این نشست صمیمی سید امیر حسین علوی رییس شورای اسلامی شهر رشت با تبریک سالروز ولادت حضرت فاطمه (س) با اشاره به این موضوع که زنان از بدو اسلام جایگاه ویژه ای در جامعه اسلامی داشتند بر لزوم حمایت از حضور زنان در جامعه تاکید کرد.
وی اظهار داشت: برای من بسیار لذت بخش است که در فضای دشوار اقتصادی حاکم بر کشور بانوانی را این چنین پرانرژی و فعال در صحنه کسب و کار مشاهده می کنم که با توجه به مسئولیتهای خود به عنوان یک زن در فضایی کاملا رقابتی با مردان موفق میباشند.
علوی افزود: امروز مشکلات زنان کارآفرین را میتوان به دو بخش استانی و ملی تقسیم کرد که در راستای پیگیری و رفع برخی از آنها همچون مسائل مربوط به تامین اجتماعی و بیمه باید رایزنی ها در سطوح بالا صورت گیرد ولی بسیاری از مشکلات دیگر با توجه ویژه و تلاش مضاعف مسئولین و همراهی بین دستگاهی قابل حل است.
وی با اشاره به طرح گیل بانو به عنوان یک طرح موفق در راستای حمایت از بانوان سرپرست خانوار ابراز داشت، تاثیرات مثبت اجرای طرح مذکور نشان دهنده این مهم است که میتوان با همکاری سایر سازمانها و انجام این قبیل طرح ها و ایجاد بازارچه های دائمی برای بانوان جهت ارائه محصولات تولیدی خود از قبیل صنایع دستی و غیره از اقتصاد زن به عنوان رکن اصلی خانواده در شرایط کنونی حمایت کرد.
در این نشست مهندس صمدی نماینده سازمان فنی حرفه ای نیز با اشاره به تلاشها و موفقیت های بانوان حاضر در جلسه به عنوان کارآفرینان نمونه، جمع حاضر را بخش کوچکی از بانوان کارآفرین و فعال در حوزه اقتصاد و تولید معرفی کرد که با همکاری خانم ها تفضلی و رجبی نمایندگان محترم سازمانهای میراث فرهنگی و گردشگری و صنعت، معدن و تجارت معرفی گردیدند.
در انتها رییس شورای اسلامی شهر رشت با اهدای لوح تقدیر از بانوان کارآفرین نمونه تقدیر بعمل آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *