کد خبر: 24074
تاریخ انتشار: 4/شهریور/1398 - ساعت : 09:44

ریش سفیدی حاجی پور برای حفظ آرامش در مدیریت شهری رشت/ از آیت الله فلاحتی درخواست کمک داریم

ریش سفیدی حاجی پور برای حفظ آرامش در مدیریت شهری رشت/ از آیت الله فلاحتی درخواست کمک داریم


رییس شورای اسلامی شهر رشت گفت :شهر از ما انتظار دارد و همه وظیفه داریم غبار مظلومیت را از رویش پاک کنیم . اگر میرزا کوچک امروز زنده بود قطعاً از ما گله می‌کرد، امروز اگر میرزا حاج خلیل رفیع زنده بود ما را سرزنش می‌کرد. پس بیاییم با هم برای شهر رشت تلاش کنیم.


اسماعیل حاجی پور رییس شورای اسلامی شهر رشت در نشست صمیمی با خبرنگاران با تشکر و خسته نباشید به سید امیر حسین علوی و سایر اعضای هیئت ‌رئیسه در دو سال گذشته شورایی، بیان داشت: پس از چهل ‌و چند سال کار اجرایی قرار نبود برای ریاست شورا کاندید شوم و دوست داشتم به ‌عنوان یک بزرگتر در کنار شورا باشم اما حال که توفیق حضور شده است، آمده‌ام که کار کنم و آنچه لایق مردم شهرم است را انجام دهم. آمده‌ام تا به آرزوهای خودم برای مردمان این شهر جامه عمل بپوشانم و در این راه نیاز به همکاری و همراهی تمامی نهادها داریم تا برای مردمان شهرمان تلاش کنیم.

حاجی پور حفظ آرامش در مدیریت شهری را نجات شهر رشت اعلام کرد و گفت : شورای شهر رشت خانه خبرنگاران است و با در کنار هم بودن می توانیم کارها را به ثمر برسانیم خبرنگاران بسیار کمک رسان ما هستندو تمام انرزی من در جهت خدمت به مردم خواهد بود دنبال دعوا نیستم و بهترین پاسخ به کسانی که بدنبال ایجاد خلل هستند خدمت کردن است.
وی تاکید کرد : شهر از ما انتظار دارد و همه وظیفه داریم غبار مظلومیت را از رویش پاک کنیم . اگر میرزا کوچک امروز زنده بود قطعاً از ما گله می‌کرد، امروز اگر میرزا حاج خلیل رفیع زنده بود ما را سرزنش می‌کرد. پس بیاییم با هم برای شهر رشت تلاش کنیم.

پرهیز از انتشار هرگونه خبرهای تحلیلی تفرقه ‌افکنانه

حاجی پور با اشاره به اینکه بنایی برای حضور در عرصه انتخابات در آینده ندارد، افزود: این آخرین فرصتی است که با آن برای آخرت خود کاری انجام دهم. رسانه‌ها می‌توانند برای وصل کردن افراد به یکدیگر قدم بردارند و بنده از اینکه بتوانم برای مردمم خدمتی انجام دهم لذت می‌برم.
رئیس شورای شهر رشت، اذعان داشت: شعار بنده این است که برای وصل کردن آمده‌ام. رشت ریشه ماست و اگر من ایرادی دارم باید به بنده بگویید. خواهش بنده بر این است که از انتشار هرگونه خبرهای تحلیلی تفرقه ‌افکنانه پرهیز شود. انتقاد با مطالب تفرقه‌ افکنانه متفاوت است. اگر هر روز از بنده انتقاد کنید مشکلی ندارم اما افزودن به شعله آتش اشتباه است و همه وظیفه ‌داریم که از ارتقای شهرمان لذت ببریم و مشکلات داخلی را به گونه ای جلوه ندهیم که سودجویان بهره بررند.

وی با بیان اینکه به‌زودی شاهد اقدامات مهمی در شهر رشت خواهیم بود، عنوان داشت: ما کار خواهیم کرد تا شهروندان از آن لذت ببرند. کارهای بسیار مهمی را انجام داده‌ایم که فعلاً رسانه‌ای نخواهد شد. کارهایی که پدران و مادران ما آرزوی انجام دادن آن را داشتند را طی این یک سال استارت خواهیم زد.

همه تلاش،کنیم . کارهای بسیار خوبی را آغاز کرده ایم . همه دستگاههای استان باید کمک کنند . از آیت الله فلاحتی درخواست کمک داریم .

وی از خبرنگاران خواست تا آرامش را به ارمغان بیاورند و نیمه پر لیوان را ببینند.

هنر ما بر این است که بتوانیم بدون داشتن پول کار انجام دهیم

وی با بیان اینکه برای رسیدن به اهداف به ابزار نیاز دارند ، افزود : آن روز که در ۲۲ سالگی شهردار بودم آنقدر اشتباه کرده‌ام و تجربه آموختم که امروز باید از آن تجربه به بهترین نحو استفاده کرد. بنده به شهردار گفته‌ام که تنها با کار کردن پاسخ برخی افراد را بدهد. حل مشکل رودخانه‌ها، ترافیک، زمین‌های نسقی، تراموا، معضل زباله، حقوق پرسنل شهرداری قطعاً پاسخی مناسب به انتقادات خواهد بود.

کار شهردار جل مشکلات شهری است نه پاسخ به ادعای خبرنگارانی که  برای دو گوش و دو چشم داشتن شهردار پاسخ می خواهند .

وی همچنین با اشاره به اجرای پروژه راه‌اندازی زورخانه رشت به‌ عنوان مدرن‌ترین زورخانه‌های کشور در پارک ملت رشت تصریح کرد: تاکنون ۱۰۰ کیلومتر فیبرنوری در راستای شهر هوشمند در سطح شهر رشت به اجرا در آمده است و پیمانکار پروژه موظف است تا ۱۱۰ دوربین در اختیار شهرداری قرار دهد و حداکثر برای تبدیل رشت به شهر الکترونیک ۱۲ ماه زمان نیاز داریم.
حاجی پور همچنین در پاسخ به سؤالی در خصوص اینکه آیا می‌توان بدون در اختیار داشت پول کار کرد، بیان داشت: هنر ما بر این است که بتوانیم بدون داشتن پول کار انجام دهیم. قطعاً رشت بهشت سرمایه‌گذاران است و از سرمایه‌گذاران به‌ شدت استقبال می‌کنیم. ما می‌توانیم به بهترین شکل ممکن و بدون هزینه کرد، پروژه‌های شهر رشت را به مرحله اجرا برسانیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *