کد خبر: 12963
تاریخ انتشار: 12/اسفند/1397 - ساعت : 23:17

رونمایی از 35 قسمت موشن گرافیک و انیمیشن پسماند حوزه هنری گیلان برگزار شد

رونمایی از 35 قسمت موشن گرافیک و انیمیشن پسماند حوزه هنری گیلان برگزار شد

مراسم رونمایی از ۳۵ قسمت موشن‌گرافیک و انیمیشن با موضوع پسماند در نشست مطبوعاتی معاون فرهنگی هنری حوزه هنری گیلان برگزار شد. 


به گزارش خط قرمز، محمد پرحلم معاون فرهنگی هنری حوزه هنری گیلان ضمن قدردانی از رسانه‌های استان برای پوشش خبری رخدادها و تولیدات فرهنگی هنری مربوط به حوزه هنری گیلان گفت: حوزه هنری گیلان یک نهاد عمومی غیر‌دولتی است که پرداختن به هنر انقلاب اسلامی وظیفه ذاتی این نهاد است.
وی افزود: حوزه هنری گیلان تلاش کرده است ضمن به انجام رساندن وظیفه ذاتی خود برخی از امور مربوط به فرهنگ و هنر که انجام آن‌ها در استان مغفول مانده بود را در طول یک دهه گذشته به انجام برساند. که تالیف و انتشار کتاب‌های مربوط به گیلان‌شناسی، دانشنامه فرهنگ و تمدن گیلان و… از مهمترین این کارهاست.
وی عنوان کرد که در سال جاری تاکنون 41 اثر از این حوزه منتشر شده است که در موضوعات شعر، داستان، تاریخ شفاهی ، موسیقی، تجسمی، پژوهش و … بوده است که این عدد تا پایان سال به پنجاه عدد خواهد رسید.
ایشان سپس به تشریح برخی از آثار مهم منتشر شده از جمله کتاب پارسی سرایان گیلان ازآغاز تا پایان قرن سیزدهم (دکتر هومن یوسفدهی)، اطلس جاذبه‌های طبیعی گیلان (نیما فرید مجتهدی و…)، هشتاد سال شعر نوی گیلان 1380-1300 (هادی میرزا‌نژاد‌موحد، سید فرزام حسینی)، آواها و نواهای بومی گیلان (حسین مشفق قاسم آباد)، فرمانده تخریب(خاطرات نادر مرید مشتاق، پی دبلیو(خاطرات آزاده شمس‌الله شمسینی)، آلبوم موسیقی محلی دیلمون ( محمود فرضی نژاد)، آلبوم یللی (باصدای داود آزاد و اشعاری از حزین لاهیجی) و… پرداخت.
پرحلم اضافه کرد: درسال آتی نیز علاوه بر اجرای برنامه¬های گوناگون در بخش‌های مختلف هنری آثار متعددی منتشر خواهد شد.

رونمایی 20 عنوان کتاب منتشر شده حوزه هنری گیلان درسال 97

وی همچنین با اشاره به هفته هنر انقلاب که همه ساله با مسئولیت حوزه‌های هنری مراکز استانی همزمان با سالگرد شهادت شهید مرتضی آوینی19 تا 26 فروردین در سراسر کشور برگزار می‌شود گفت: این حوزه برنامه‌های متنوعی را برای این هفته در نظر گرفته است که مهم‌ترین آنها عبارتند از :

رونمایی از 20 عنوان کتاب حوزه هنری گیلان منتشر شده در سال 1397 ، اجرای نمایش صحنه‌ای دونس نقطه صفر مرزی براساس خاطرات محمد اکبری از آزادگان استان گیلان به کارگردانی عبدالله بهادری، رونمایی از چند اثر تجسمی، تولید و نصب سردیس یکی از شاعران بزرگ گیلان و کشور در سبزه میدان رشت، اجرای نمایش خیابانی و بچه‌های مسجد در سطح شهر رشت و…
در بخش دیگری از این نشست علیرضا کاظمی مسئول واحد موسیقی و محمد پورجعفری مسئول واحد هنرهای نمایشی برنامه‌های واحدهای خود را برای سال 1398 تبیین و تشریح کردند.

در بخش پایانی برنامه که به رونمایی 35 قسمت موشن گرافیک و انیمیشن اختصاص داشت محمد پورجعفری سرپرست واحد آموزش و پژوهش حوزه هنری گیلان گفت: یکی از آسیب‌های جوامع امروزی معضل پسماند است که از جنبه‌های مختلف، محیط زیست و بهداشت ما را درگیر خود کرده است. پرداختن به این معضل و نشان دادن راهکار مناسب به مردم و مسئولان برای داشتن شهر و کشوری عاری ازآلودگی‌ها وظیفه دستگاه‌های اجرایی و فرهنگی مرتبط است.
پورجعفری اضافه کرد: برای اینکه بتوانیم تا حدودی از معضل پسماند رهایی پیدا کنیم باید همه مردم و مسئولان پای کار بیایند یعنی علاوه بر مردم، استاندار محترم، امام جمعه محترم و مسئولان دستگاه‌ها بهتر است در این حرکت انسانی پیشگام باشند.
در ادامه پرحلم معاون فرهنگی هنری حوزه هنری گیلان افزود: به دلیل فقدان قانون و مقررات مناسب و یا خلاء‌های قانونی برای آسیب‌زنندگان به محیط زیست متناسب با اعمالشان مجازات لازم پیش بینی نشده است تا جایی که این مورد دست بسیاری از متخلفان را برای ادامه اعمال خلافشان باز می‌گذارد.
پرحلم افزود: در  این بخش نمایندگان مجلس شورای اسلامی که وظیفه اصلی آنان قانون گذاری است باید بیش از پیش به این امر مهم بپردازند و با تصویب قوانین سفت و سخت راه را بر متخلفان زیست محیطی ببندند.
درادامه دوقسمت از موشن‌گرافیک با موضوع زباله‌های استان گیلان و قوانین و مقررات پسماند برای حاضران پخش شد.
گفتنی است که درطی یک سال گذشته 35 قسمت موشن گرافیک و انیمیشن توسط حوزه هنری گیلان تولید شده است که از فروردین 1398 در اختیار صدا و سیما و رسانه های جمعی قرار می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *