کد خبر: 24345
تاریخ انتشار: 9/شهریور/1398 - ساعت : 16:44

رونق اقتصاد در بخش تعاون موجب پویایی در جامعه می شود

رونق اقتصاد در بخش تعاون موجب پویایی در جامعه می شود

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان گفت: ارایه خدمات بیشتر با رونق تعاونی ها در روستا منجر به ماندگاری بیشتر روستاییان در خانواده ها می شود.

به گزارش خط قرمز ، عباس علیزاده در نشست خبری امروز که به مناسبت گرامیداشت هفته تعاون برگزار شد، گفت: رونق اقتصاد در بخش تعاون موجب پویایی در جامعه می شود.

وی افزود: از سال گذشته تاکنون 120شرکت تعاونی جدید یا هزار و400نفر عضو تشکیل شده است.

علیزاده با اشاره به اینکه یکی از مهمترین رویکردهای ما در ارائه خدمات روستایی بیشتر برای ماندگاری روستاییان در زادگاهشان است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر در 43 بخش، تعاونی ها به روستاییان خدمات ارائه می کنند و سال گذشته هزار مورد بازدید نظارتی از تعاونی های روستایی صورت گرفت.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان گفت: رویکرد ما اقتصاد مقاومتی است و این رویکرد در توسعه و رونق بخش های تعاونی می تواند تجلی پیدا کند.

علیزاده ادامه داد: یکی از مهمترین سیاستهای بخش تعاون این است که فکر و برنامه ها به سمت بهره گیری بیشتر از ظرفیت های موجود جامعه سوق یابد.

وی گفت: یکی از اقداماتی که می تواند ما را در جهت اقتصاد مقاومتی بیش از پیش قرار دهد، تشکیل تعاونی های توسعه عمران است و با تشکیل این تعاونی ها کار مردم به خود مردم واگذار می شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان با بیان اینکه برای ثبت یک شرکت تعاونی توسعه عمران در شهرستان باید حتما بیش از نیم درصد جمعیت شهرستان در این تعاونی عضو شوند، خاطرنشان کرد: خبرنگاران می توانند در تشویق مردم برای عضو شدن در چنین تعاونی هایی نقش موثری ایفا کنند.

وی با اشاره به اینکه تعاونی های گیلان فعالیت خوبی در استان دارند، گفت: صد درصد صید در دریای خزر نیز توسط شرکت های تعاونی انجام می شود.

علیزاده تصریح کرد: عمده مراکز تشخیص طبی در رشت نیز توسط تعاونی ها انجام می شود و در مجموع موفقیت هایی خوبی در این بخش حاصل شده است.

وی گفت: همچنین 90درصد عملیات امداد و نجات دریایی کشور نیز توسط یک تعاونی در گیلان انجام می شود و علاوه براین یک تعاونی فعال در حوزه تولید چرخ قطار در گیلان نیز فعالیت می کند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان با اشاره به اینکه بخش تعاون گیلان در حوزه مسکن نیز موفقیت های خوبی به دست آورده است، افزود: از 14هزار و 500واحد مسکن مهر که به بخش تعاون واگذار شده است، تاکنون بالغ بر 12هزار واحد تحویل متقاضیان شده ست.

وی از با اشاره به بروز رسانی تعاونی های مصرف روستایی در استان، گفت: بانوان در بخش تعاون گیلان حضور پررنگی دارند و بیش از 2هزار و 300نفر از بانوان گیلان از اعضای فعال تعاونی های گیلان هستند.

علیزاده با بیان اینکه در هفته جاری به مناسبت هفته تعاون 12طرح به بهره برداری می رسد، گفت: در این طرح ها 31میلیارد و 300میلیون تومان سرمایه گذاری شده است که 20میلیارد تومان آن آورده مردم است.

وی افزود: با بهره برداری از این طرح ها برای 120 نفر شغل ایجاد خواهد شد و پرورش ماهیان خاویاری، پرورش مرغ، بروم گردی، فرش، فندوق و… از جمله این طرح ها است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان گفت: بانک ها باید نگاه ویژه ای به بخش تعاون داشته باشند، حمایت بانکها موجب خواهد شد که شاهد رونق در بخش تعاونی های استان باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *