کد خبر: 24274
تاریخ انتشار: 8/شهریور/1398 - ساعت : 12:36

روایتی از اقدامات گروه‌های جهادی گیلان در مسیر تحقق گام دوم انقلاب

روایتی از اقدامات گروه‌های جهادی گیلان در مسیر تحقق گام دوم انقلاب


گروه‌های جهادی استان گیلان که از فعالان جهادی جوان، تحصیلکرده، مومن و توانمندی برخوردار است که امروز تمام ظرفیت خود را در مسیر تحقق بیانیه گام دوم انقلاب به کار گرفته‌اند و گروه جهادی “مدافعان حریم زینبی” شهرستان املش یکی از این گروه‌ها است.


گروه‌های جهادی استان گیلان که از فعالان جهادی جوان، تحصیلکرده، مومن و توانمندی برخوردار است با بهره‌گیری از توانایی‌های خود و با اجرای اردو‌های مستمر اقدام به رفع بخشی از این مشکلات می‌کنند.

طبق فرمود: ه مقام معظم رهبری فعالان جهادی نماد خدمت به مردم و ویژه مستمندان هستند؛ گروه‌های جهادی با حضور در محلات و روستا‌های آسیب‌پذیر با برگزاری کلاس‌های فرهنگی و آموزشی مختلف تلاش می‌کنند تا اهالی این مناطق به ویژه جوانان و بانوان را از شرایط ضد فرهنگی دور نگه دارند.

گروه جهادی “مدافعان حریم زینبی” شهرستان املش یکی از گروه‌هایی که با مدنظر قرار دادن بیانات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب پیرامون توجه به مسئله سبک زندگی اسلامی در تلاش است تا با بهره‌مندی از ظرفیت جوانان نخبه بسیجی این موضوع را در میان خانواده‌ها ترویج دهد.

مسئول گروه جهادی “مدافعان حریم زینبی” در گفت‌وگو با خبرنگار بسیج اظهار داشت: اردو‌های جهادی یک حرکت فرهنگی بابرکت و تاثیرگذار است.

سمیه آزموده حرم از فعالیت گروه جهادی “مدافعان حریم زینبی” را دفاع از بنیان خانواده در برابر جنگ نرم دشمن دانست و عنوان داشت: در تلاش هستیم تا سبک زندگی اسلامی ایرانی را در میان خانواده‌ها ترویج و گسترش دهیم.

وی با اشاره به شروع فعالیت تابستانی این گروه از ۲۶ مرداد امسال خاطرنشان کرد: این فعالیت تا ۲۶ شهریور ادامه دارد و یکی دیگر از اهداف ما تبیین خدمات چهل ساله بسیج در حوزه‌های خدمت‌رسانی، محرومیت‌زدایی، اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و نظامی است.

به گزارش بسیج، با وجود چنین ظرفیت موثری در گروه‌های جهادی موانعی نیز در مسیر فعالیت آن‌ها وجود دارد که مانع از خدمت رسانی بیشتر آن‌ها به عموم مردم به ویژه مستضعفان می‌شود.

عدم همکاری و پشتیابی مالی، تجهیزاتی و معنوی دستگا‌ه‌های دولتی مانند فرمانداری‌ها و بخشداری از جمله موانع مهمی است که مانع فعالیت گروه‌های جهادی در مسیر خدمت‌رسانی می‌شود.

حمایت از گروه‌های جهادی در وهله نخست به نفع مردم است،  زیرا از این طریق بخشی از مشکلات آن‌ها با هزینه کمتر و با سرعت بیشتر رفع می‌شود و در وهله بعد سبب می‌شود تا دستگا‌ه‌های اجرایی پروژه‌های خود را با هزینه کمتری اجرایی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *