کد خبر: 9085
تاریخ انتشار: 18/دی/1397 - ساعت : 18:51

رفع مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی گیلان از تکالیف مهم مسئولان است

رفع مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی گیلان از تکالیف مهم مسئولان است

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان حفظ و رفع موانع و مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی گیلان را از تکالیف مهم مسئولان استان دانست و گفت: اجرای طرح‌های بوم‌گردی یکی از همین فرصت‌های شغلی جدید است.

به گزلرش خط قرمز ، آیت‌الله رسول فلاحتی در دیدار با اعضای هیئت مدیره انجمن صنفی جایگاه‌داران عرضه سوخت گیلان اظهار داشت: مسئولان گیلان در کنار اشتغال‌زایی جدید در استان باید برای احیاء و حفظ واحدهای تولیدی موجود نیز برنامه داشته باشند.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان فعالیت مسئولان استان برای ایجاد فرصت‌های جدید شغلی را امری مغتنم و قابل قبول دانست و عنوان کرد: آن‌چه که همه ما در این برهه حساس از مدیران گیلان انتظار داریم این است که ایجاد اشتغال جدید نباید به بیکاری و از دست رفتن اشتغال موجود منجر شود.

فلاحتی حفظ و رفع موانع و مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی گیلان را از تکالیف مهم مسئولان استان دانست و تصریح کرد: اجرای طرح‌های بوم‌گردی یکی از همین فرصت‌های شغلی جدید است که عدم اجرای صحیح آن می‌تواند به بیکاری و از دست رفتن اشتغال فعلی استان ختم شود.

امام جمعه رشت به موقعیت جغرافیایی خاص و استراتژیک گیلان در شمال کشور اشاره کرد و ابراز داشت: قرار گرفتن در مسیر کریدور شمال -‌ جنوب جایگاه ویژه‌ای را به گیلان بخشیده است بنابراین مسئولان استان باید برای استفاده بهینه از این موقعیت باید برنامه‌ریزی مشخصی داشته باشند.

رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی جایگاه‌داران عرضه سوخت گیلان نیز در این دیدار خاطرنشان کرد: در حال حاضر روزانه 4 میلیون و 200 هزار لیتر سوخت بنزین در گیلان مصرف می‌شود و جایگاه‌های سوخت استان برای توجیه اقتصادی خود باید روزانه بیش از 9 میلیون لیتر بنزین عرضه کنند.

فرنود عاشوری اقتصادی بودن فعالیت جایگاه‌داران عرضه سوخت را در گرو توزیع صحیح آنان در سراسر استان اعلام کرد و گفت: هم‌اکنون جایگاه‌های عرضه بنزین گیلان تنها با 30 درصد ظرفیت خود مشغول به کار هستند و این موضوع فعالیت این صنف را از توجیه اقتصادی خارج می‌کند.

وی صدور مجوز احداث جایگاه‌های عرضه سوخت و بنزین توسط شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در گیلان را فراتر از حد نیاز استان دانست و بیان داشت: امیدواریم این مسئله با نگاه ویژه و کارشناسی مسئولان این شرکت، برطرف و در توزیع جایگاه‌های سوخت در استان گیلان توازن لازم ایجاد شود.

رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی جایگاه داران عرضه سوخت گیلان تعداد جایگاه‌های عرضه سوخت فعال و در حال احداق استان را برشمرد و افزود:‌ در حال حاضر 123 جایگاه عرضه بنزین در گیلان فعال بوده و 30 جایگاه عرضه جدید نیز در نقاط مختلف استان در حال ساخت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *