خط قرمز خبر - پایگاه خبری خط قرمز

راه های گیلان 2850 کیلومتر خط کشی شدند


مدیرکل حمل و نقل و راهداری گیلان در خصوص مهندسی‌سازی راه‌های استان، گفت: از ابتدای سال تاکنون از محل اعتبارات ملی و استانی 2 هزار و 850 کیلومتر خط‌کشی، 400 کیلومتر روکش آسفالت و 400مترمربع تهیه و نصب علائم افقی در استان انجام گرفته است.


محمدرضا نازک‌کار در جلسه کمیسیون ایمنی حمل و نقل راه‌های استان که با حضور رئیس پلیس راه کشور برگزار شد، اظهار کرد: مدیریت و برنامه ریزی در جهت کاهش تلفات، ایجاد انسجام بین نهادها، پیشبرد مناسب برنامه‌ها، بهره گیری از توان کارشناسان از مهمترین اهداف کمیسیون ایمنی، حمل و نقل راه‌های استان است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل استان گیلان با بیان اینکه در ۶ ماه نخست امسال در حوزه راه روستایی دو درصد کاهش تلفات جاده‌ای داشتیم، گفت: تعداد جانباختگان حوادث عابر پیاده ۶۸ مورد بوده و ۸۰ نفر موتورسوار نیز در این حوادث فوت کردند.

وی با بیان اینکه در گیلان ۶۸.۶ کیلومتر آزادراه، ۴۷۷.۶۴ کیلومتر بزرگراه و بالای ۲۶۴ هزار کیلومتر راه روستایی داریم، افزود: در مجموع ۱۱ میلیون و ۱۵۲ هزار و ۴۸کیلومتر طول راه‌های برون شهری و روستایی در استان است.

نازک کار با بیان اینکه طی چهار سال اخیر تعداد کل ترددها در استان حدود ۶۴ درصد افزایش داشته است، تصریح کرد: سهم تردد خودروهای سنگین هر ساله در استان در حال کاهش است که به عرصه کاهش جابه جایی توسط خودروهای سنگین باز می‌گردد؛ بنابراین باید به نحوی سرمایه گذاری کنیم تا استفاده از اتوبوس بالا رود و کمتر از خودروهای تک سرنشین استفاده شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل گیلان ادامه داد: «تخلف سرعت» در راه‌های گیلان کمترین سهم در مقایسه با سایر استان‌ها را دارد، اما تخلف طولی در استان نگران کننده است.

نازک کار با بیان اینکه ۶۰ درصد تصادفات استان را عابرین پیاده و موتورسواران اختصاص می‌دهند، گفت: بیشتر تصادفات در ساعت ۱۶ الی ۲۴ رخ داده، بیشترین سهم تلفات عابرین پیاده مربوط به شهرهای رشت، لاهیجان و صومعه سرا است، همچنین رشت، تالش، آستانه و لاهیجان به ترتیب بیشترین تلفات حوزه موتورسواران را به خود اختصاص داده‌اند.

وی در خصوص مهندسی‌سازی راه‌های استان، بیان کرد: از ابتدای سال تاکنون از محل اعتبارات ملی و استانی 2 هزار و ۸۵۰ کیلومتر خط‌کشی، 400 کیلومتر روکش آسفالت، 400 مترمربع تهیه و نصب علائم افقی، تهیه و نصب علائم انتظامی و اخباری بالغ بر 29 هزار و 100 عدد، 2هزار و 400 مترمربع تهیه و نصب تابلوهای اطلاعاتی در استان انجام گرفته است.

نازک کار اضافه کرد: ۹۷ نقطه پر حادثه ترافیکی در استان شناسایی شده که اقدامات لازم در نقاط مذکور جهت آشکارسازی و رفع خطر انجام شده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *