کد خبر: 33033
تاریخ انتشار: 24/فروردین/1399 - ساعت : 15:54

راه اندازی ۱۳ کارگاه تولید ماسک توسط اوقاف گیلان

راه اندازی ۱۳ کارگاه تولید ماسک توسط اوقاف گیلان


مدیرکل اداره اوقاف و امور خیریه گیلان گفت: به همت ادارات اوقاف سراسر استان از آغاز بسیج همگانی مبارزه با شیوع ویروس کرونا تاکنون ۱۳ کارگاه تولید ماسک در بقاع متبرکه گیلان راه اندازی شده است.


حجت الاسلام ستار علیزاده اظهار کرد: به همت ادارات اوقاف سراسر استان از آغاز بسیج همگانی مبارزه با شیوع ویروس کرونا ۱۳هزار و  ۴۶ بسته سلامتی شامل مواد شوینده و ضد عفونی کننده، ماسک و ژل ضدعفونی کننده در مناطق محروم استان توزیع شده است.

مدیرکل اداره اوقاف و امور خیریه گیلان افزود: برای تهیه این اقلام بهداشتی ۵۴۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان از محل موقوفات و کمک‌های خیرین هزینه شده است.

وی افزود: به همت ادارات اوقاف سراسر استان از آغاز بسیج همگانی مبارزه با شیوع ویروس کرونا تاکنون ۱۳ کارگاه تولید ماسک در بقاع متبرکه گیلان راه اندازی شده است.

علیزاده گفت: این کارگاه‌های تولید ماسک در شهرستان‌های آستارا، رودسر، رشت، آستانه اشرفیه، صومعه سرا، لنگرود و آستانه اشرفیه واقع شده‌اند.

وی تصریح کرد: با بسیج خدام افتخاری و به بهره گیری از ظرفیت خیرین از ابتدای شیوع کرونا در گیلان ۱۰۵ هزار ماسک در بقاع متبرکه با هزینه ۹۰ میلیون تومان تولید و توزیع شده است.

مدیرکل اوقاف گیلان اظهار کرد: تولید ماسک در بقاع متبرکه و توزیع در مناطق محروم و بیمارستان‌ها تا از بین رفتن اپیدمی کرونا ادامه خواهد داشت.

وی اعلام کرد: ادارات اوقاف گیلان با همکاری هیئت امنا و خدام افتخاری بقاع متبرکه برای کمک به کسانی که در این ایام با سختی در تامین معیشت مواجه شده اند اقدام به تهیه و توزیع بسته های کمک معیشتی کرده است.

حجت الاسلام علیزاده گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون نیز دو هزار و  ۸۲۲ بسته مواد غذایی و اقلام ضروری در قالب بن کالا بسته های معیشتی و ارزاق بین نیازمندان توزیع شد.

وی اعلام کرد: تهیه این بسته‌های معیشتی و حمایتی ۴۵۵ میلیون و ۵۶۰ هزار تومان میلیون تومان هزینه داشته که از کمک‌های خیرین و عواید موقوفات با نیات مرتبط انجام شده است.

مدیرکل اوقاف گیلان خاطرنشان کرد: از محل موقوفات دارای نیات مرتبط در شهرستان های رشت، لاهیجان و رودسر نان صلواتی در برخی محلات کم برخوردار توزیع شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *