کد خبر: 12886
تاریخ انتشار: 11/اسفند/1397 - ساعت : 20:11

رئیس سازمان بسیج دانشجویی گیلان خبرداد: اعزام 1700 دانشجوی گیلان به اردوهای راهیان نور

رئیس سازمان بسیج دانشجویی گیلان خبرداد: اعزام 1700  دانشجوی گیلان به اردوهای راهیان نور

رشت- رئیس سازمان بسیج دانشجویی گیلان با اشاره به اینکه اعزام کاروان‌های راهیان نور مهم‌ترین راهکار برای مقابله با جنگ نرم است، گفت: ۱۷۰۰ دانشجوی گیلانی به این اردوها اعزام می شوند.


به گزارش خط قرمز ، مرتضی نورسته پیش از ظهر شنبه در نشست خبری اعزام کاروان‌های راهیان نور که در سازمان بسیج دانشجویی برگزار شد، اظهارکرد: امسال حدود ۱۷۰۰ نفر از دانشجویان استان گیلان به مناطق عملیاتی راهیان نور اعزام می‌شوند.

وی با بیان اینکه ۱۹ کاروان دانشجویی از مجموع ۶۵ دانشگاه استان گیلان اعم دانشگاه‌های آزاد رشت، انزلی، صومعه سرا، تالش و سایر دانشگاه‌ها اعزام می شوند، افزود: اعزام کاروان‌های راهیان نور از ۲۴ بهمن آغاز و در ۲۸ اسفند ماه با اعزام کاروان علوم پزشکی به پایان می یابد.

رئیس سازمان دانشجویی گیلان با اشاره به اعزام جمعیت ۶۰ درصدی دانشجویان دختر به مناطق عملیاتی، گفت: کاروان‌های اعزامی در این مدت از یادمان‌های اروند، ذوالفقاری، شلمچه، طلاییه، حورالعظیم، فکه، یادمان شهید باقری، دوکوهه، فتح المبین و پاسگاه زید بازدید می کنند.

نورسته با تاکید بر مسئله ایمنی اتوبوس‌ها و دانشجویان ادامه داد: این اردوها حداکثر شش روزه بوده و یک توقف نیم روزه در قم و جمکران انجام می شود که در این اردوها ۱۲ راوی و ۱۰ روحانی حضور دارند.

وی با بیان اینکه بیشترین اعزام کاروان راهیان نور از دانشگاه‌های آزاد انجام می‌شود، تصریح‌کرد: اعزام کاروان راهیان نور دانشگاهی از سال ۹۵ در غالب قرارگاه ملی شهید علم الهدی ساماندهی و مشارکت تمامی دانشگاه‌ها در حال اجرا است و در استان گیلان با ریاست رئیس دانشگاه گیلان و دبیری بسیج دانشجویی استان انجام می شود.

ریاست سازمان دانشجویی گیلان با اشاره به اعزام اردوهای جهادی در ایام عید، بیان کرد: اردوی جهادی از ششم فرودین سال آینده با محوریت آبرسانی در یکی از روستاهای شهرستان رودبار برگزار می شود.

وی با بیان اینکه مقابله با تهاجم فرهنگی و آسیب‌های اجتماعی در بخش های مناظره، برنامه های مناسبتی در دانشگاه‌ها انجام می‌شود، افزود: اعزام کاروان‌های راهیان نور مهمترین راهکار برای مقابله با جنگ نرم و اتصال دانشجو با فرهنگ ایثار و شهادت است.

نورسته درباره تامین بودجه اعزام کاروان‌های دانشجویی نیز اظهارکرد: هزینه اعزام هر نفر دانشجو ۴۵۰ هزار تومان است که بخش زیادی از این هزینه توسط سپاه استانی، ۱۰ درصد توسط دانشجویان و ۶۰ درصد به‌وسیله دانشگاه ها و باتوجه به توان مالی آنها تامین می شود.

وی با اشاره به مشکلات اقتصادی و با تاکید بر اعزام ۱۰ درصد از جمعیت دانشجویان تا پایان برنامه ششم بنا به ابلاغیه وزیر علوم، افزود: بسیج دانشجویی با روحیه جهادی مانع گره خوردن مشکلات مالی با اعزام کاروان‌های راهیان نور است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *