کد خبر: 1179
تاریخ انتشار: 13/مهر/1397 - ساعت : 12:30

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رشت معرفی شد

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رشت معرفی شد

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رشت معارفه شد

به گزارش پایگاه خبری خط قرمز و به نقل از ایلنا از رشت: پریسا کرمی، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در مراسم معارفه مرتضی اکبری به عنوان م که در سالن اجتماعات کتابخانه عمومی امام رضا(ع) رشت برگزار شد، با بیان اینکه کتابخانه های عمومی اهمیت و جایگاه والایی در جامعه دارند، نقش کتابداران در این حوزه فرهنگی را بسیار پررنگ توصیف کرد.

کتابخانه های عمومی بستر مناسبی برای حضور اقشار مختلف مردم هستند

وی کتابخانه های عمومی را بستر مناسبی برای حضور اقشار مختلف مردم برشمرد و با اشاره به فضای امن حاکم بر این فضای فرهنگی بر لزوم استفاده حداکثری کتابداران از حضور مردم در این فضا تاکید کرد.

سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان اجرای برنامه های فرهنگی مناسب در کنار فعالیت های کتابداری را از ویژگی های کتابداران در کتابخانه های امروزی دانست و اظهار داشت: امروز بخش اعظمی از فعالیت های کتابخانه ها در حوزه فعالیت های فرهنگی در بخش های کودک و سایر بخش ها در حال انجام است.

کرمی همچنین اظهار امیدواری کرد با تغییرات انجام شده در برخی از حوزه های مدیریتی، مردم شاهد پویایی و نشاط بیشتری در مجموعه باشند.

وی ضمن معرفی مرتضی اکبری به عنوان رئیس جدید کتابخانه های عمومی شهرستان رشت، توجه به مشکلات کتابداران این شهرستان، استفاده از ظرفیت افراد خلاق در اداره کتابخانه ها و انعکاس و رفع موانع موجود در این حوزه را از مهمترین خواسته های خود عنوان کرد.

عضویت بیش از ۱۷ هزار کودک در کتابخانه های عمومی استان

در ادامه این نشست، معاون توسعه کتابخانه ها و همکاری های اداره کل کتابخانه های عمومی استان با اشاره به عضویت بیش از۶۰ هزار نفر در کتابخانه های عمومی استان تصریح کرد: بیش از ۱۷ هزار نفر از کودکان گیلانی عضو کتابخانه های عمومی استان هستند که سهم عمده ای در استفاده از خدمات کتابخانه های عمومی دارند.

زهرا بدن آرا به ایجاد بخش های مستقل کودک در ۱۰۴ باب کتابخانه عمومی استان نیز اشاره و خاطرنشان کرد: کلیه اقدامات اداره کل کتابخانه های عمومی استان در راستای حضور گسترده مردم از همه سنین در کتابخانه های عمومی و بهره مندی از فضای مناسب کتابخانه ها انجام می شود

وی با اشاره به درپیش بودن هفته گرامیداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار خلاقیت در اجرای برنامه های فرهنگی در این هفته را محور اصلی اقدامات مجموعه کتابخانه های عمومی استان برشمرد.

امروز کتابخانه های عمومی بصورت یک سیستم یکپارچه فعالیت می کنند

مرتضی اکبری، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رشت نیز در این نشست با بیان اینکه امروز کتابخانه های عمومی به صورت یک سیستم یکپارچه و با تعامل و همدلی کتابداران و مسئولان و مردم فعالیت می کنند،عنوان کرد: تجربه مسئولیت در اداره کتابخانه های عمومی شهرستان لاهیجان و استفاده از ظرفیت بسیار مناسب کتابداران آن شهرستان در دو بار نامزدی لاهیجان به عنوان پایتخت کتاب ایران، این موضوع را اثبات می کند.

وی داشتن روحیه مسئولیت پذیری را از مهمترین عوامل موفقیت در امور دانست و با اذعان به فضای مناسب کتابخانه های عمومی شهرستان رشت یادآور شد: کتابداران شهرستان رشت با مسئولیت پذیری و احساس تکلیف در مقابل مراجعین فضای مناسبی برای ایشان فراهم آورده اند.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رشت توجه به دغده های معیشتی و اداری کلیه مسئولان و کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان رشت را نخستین وظیفه خود در مسئولیت جدید عنوان کرد.

گفتنی است در پایان این نشست کرمی، سرپرست اداره کتابخانه های عمومی استان گیلان ضمن تشکر از همه کتابداران شهرستان رشت، مرتضی اکبری را به عنوان رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رشت معرفی و منصوب کرد.

بیان دیدگاه ها و مشکلات کتابخانه های عمومی شهرستان رشت از سوی مسئولین کتابخانه ها از دیگر موضوعات مطرح شده در این نشست بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *