کد خبر: 34172
تاریخ انتشار: 29/اردیبهشت/1399 - ساعت : 20:24

رئیس اتاق بازرگانی ایران و روسیه : حجم مبادلات ایران با روسیه قابل افزایش است

رئیس اتاق بازرگانی ایران و روسیه : حجم مبادلات ایران با روسیه قابل افزایش است


رئیس اتاق بازرگانی ایران و روسیه گفت: ایران ده‌ها کالای قابل رقابت دارد و حجم مبادلات کشورمان با روسیه با تقویت کشتیرانی، حمل و نقل ریلی و زمینی قابل افزایش است.


هادی تیزهوش‌تابان در جلسه شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی به ریاست استاندار گیلان، با بیان اینکه ایران ده‌ها کالای قابل رقابت دارد که می‌تواند ضمن برخورداری از کیفیت، بازارهای منطقه را به دست بگیرد اظهار داشت: ایران ده‌ها کالای قابل رقابت دارد و حجم مبادلات کشورمان با روسیه با تقویت کشتیرانی، حمل و نقل ریلی و زمینی قابل افزایش است.

رئیس اتاق بازرگانی ایران و روسیه افزایش میزان مبادلات تجاری در حوزه حاشیه دریای خزر را مورد تأکید قرار داد و عنوان کرد: با پیمان‌نامه اوراسیا می‌توانیم با این کشورها ارتباط بهتری داشته باشیم از طرفی لازم است با اعمال یکسری شیوه‌های جدید‌تر حجم مبادلات اقتصادی‌مان را افزایش دهیم تا تحریم‌ها اثر نداشته باشد.

تابان با بیان اینکه پیمان‌نامه اوراسیا فرصت مناسبی به دست داده تا با تعرفه‌های پایین‌تر در بازار کشورهای حاشیه خزر حضور داشته و از طریق آن‌ها به اروپا کالا صادر کنیم تصریح کرد: بر اساس آمارهای موجود در مدت سنوات گذشته بیشترین میزان صادرات ایران به کشور روسیه در حوزه مواد غذایی و صنایع سبک بوده است.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گیلان تقویت امکانات کشتیرانی ایران را ضروری دانست و با تأکید بر اینکه جهت بهبود حمل و نقل زمینی که فرسودگی شده باید اقدامات مؤثری انجام شود افزود: فاصله کوتاه ایران تا روسیه ظرفیت مناسبی برای صادرات مواد غذایی به آن کشور ایجاد کرده است که باید از آن استفاده کنیم.

وی اعمال تحریم‌های ظالمانه غرب علیه کشورمان و شرایط ویژه‌ صادرات مواد غذایی و صنایع سبک به روسیه را مورد توجه قرار داد و ابراز داشت: معاهده گمرکی اوراسیا مییتواند تسهیل‌کننده حضور تجار و بازرگانان ایرانی در بازار اوراسیا باشد و فعالان اقتصادی ایرانی با دشواری‌های بسیار کمتری مواجه خواهند بود.

رئیس اتاق بازرگانی ایران و روسیه با اشاره به اینکه اتصال راه آهن جمهوری اسلامی ایران به جمهوری آذربایجان را فرصت خوبی برای توسعه مراودات تجاری بین ایران و کشورهای حاشیه خزر ایجاد می‌کند افزود: ایران و روسیه می‌توانند با شناسایی توانمندی‌ها و نیازهای مشترک و دوطرفه خود در منطقه اثرگذار باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *