کد خبر: 8807
تاریخ انتشار: 15/دی/1397 - ساعت : 17:57

مدیرکل بنیاد شهید گیلان از تولید نرم افزار موبایلی فرهنگ اعلام شهدای گیلان خبر داد

مدیرکل بنیاد شهید گیلان از تولید نرم افزار موبایلی فرهنگ اعلام شهدای گیلان خبر داد

عبدالله پاکاری در جلسه شورای مدیران بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان، با اشاره به سهم 4 درصدی گیلان از حیث جمعیت ایثارگران در کشور، اظهار کرد: گیلان همواره در صحنه های دفاع از آرمان ها و ارزش های انقلاب پیشتاز بوده است.

تولید نرم افزار موبایلی فرهنگ اعلام شهدای گیلان

به گزارش خط قرمز – پاکاری با بیان اینکه رزمندگان گیلان با توجه به میزان جمعیت و فاصله تا جبهه ها حضور چشمگیری در دوران دفاع مقدس داشتند، تصریح کرد: امروز نیز وجود 22 شهید و صدها رزمنده مدافع حرم گواهی بر ایثارگری و ولایتمداری گیلانیان است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان رسالت این نهاد انقلابی را فرهنگی دانست و افزود: اگر در حوزه فرهنگ نتوانیم به نحو احسن کار کنیم، بی تردید در حوزه خدمت رسانی نیز اثرگذار نخواهیم بود، زیرا بخش قابل توجهی از مشکلات جامعه به فقر فرهنگی باز می گردد.
این مقام مسئول با تاکید بر لزوم اجرای برنامه های فرهنگی در قالب هنر به واسطه گسترده مخاطبان و اثرگذاری زیاد،خاطرنشان کرد: شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت یکی از ظرفیت های فرهنگی خوب گیلان است و طی سال های اخیر اقدامات موثری داشته و باید استفاده بهینه داشته باشیم.
وی با اشاره به ارتقای علمی و تحصیلی ایثارگران و برخورداری آنان از مناصب اجرایی و اجتماعی، عنوان کرد: خوشبختانه تشکل های ایثارگری ما انسجام پیدا کرده و نظام مند شده است که می توانیم از این ظرفیت در جهت خدمت رسانی و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استفاده کنیم.

به گزارش خط قرمز – پاکاری از برگزاری سالانه بیش از 900 یادواره شهدا در گیلان خبر داد و گفت: در قالب طرح سپاس 27 هزار دیدار با خانواده های شهدا و ایثارگران صورت گرفته است.
وی با بیان اینکه کتابخانه تخصصی ایثار و شهادت استان دارای بالغ بر 4 هزار جلد کتاب تخصصی و 12 هزار جلد کتاب عمومی این حوزه است، یادآور شد: گنجینه شهدای استان یک مرکز فاخر و ارزشمند در حوزه ایثار و شهادت است و می تواند برای آشنایی جوانان و نوجوانان با این فرهنگ غنی موثر واقع گردد. تاکنون 220 هزار اثر و سند از شهدای استان جمع آوری و به صورت موضوعی طبقه بندی کردیم و طی مناسبت های مختلف در معرض دید عموم قرار می دهیم.
مدیرکل بنیاد شهید و امورایثارگران گیلان، با اشاره به کسب نخستین مقام کشوری این نهاد در مسابقات قرآن شاهد و ایثارگر کشور،افزود: در حال حاضر بیش از 3 هزار فعال قرآنی شاهد و ایثارگر داریم.
پاکاری از تولید نرم افزار موبایلی فرهنگ اعلام شهدای گیلان خبر داد و متذکر شد: طی سال های 96 و 97 نیز 12 عنوان کتاب تالیفی چاپ و منتشر شده است. همچنین تولید فیلم و نماهنگ و نرم افزارهای چند رسانه ای با موضوع ایثار و شهادت در دستور کار است. خط قرمز خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *