کد خبر: 5580
تاریخ انتشار: 3/آذر/1397 - ساعت : 11:55

دکتر یوسف زاده : کاهش هزینه ها نیازمند مدیریت صحیح در حوزه های سلامت است

دکتر یوسف زاده : کاهش هزینه ها نیازمند مدیریت صحیح در حوزه های سلامت است

 

به گزارش خط قرمز ، دکتر شاهرخ یوسف زاده چابک – رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در نشست هیئت رییسه دانشگاه علوم پزشکی گیلان و روسای مراکز درمانی دولتی رشت با دکتر حریر چی- قائم مقام وزارت بهداشت و درمان، ضمن تشریح عملکرد تحلیلی و مقایسه ای این دانشگاه در حوزه مدیریت هزینه ها، گفت: دانشگاه علوم پزشکی گیلان از سال 95 با تکیه بر برنامه راهبردی خود، علی رغم مشکلات و کمبودهای منابع مالی، تلاش کرد با اصلاح فرایندها، مدیریت هزینه ها و افزایش درآمد به سوی رشد و توسعه حرکت کند.

وی با اشاره به خرید متمرکز دارو و تجهیزات به عنوان یک تجربه موفق در گیلان، تصریح کرد: دانشگاه سعی نمود با تشکیل شورای عالی دارو و تجهیزات در دانشگاه و بررسی فرایندها، روند خرید دارو و تجهیزات را در دانشگاه اصلاح نماید. در این راستا مصوب گردید؛ تمامی دارو و تجهیزات مورد نیاز مراکز بهداشتی درمانی دانشگاه به صورت متمرکز و زیر نظر معاونت غذا و دارو دانشگاه خریداری شود، تا بهتر بتوانیم هزینه ها را مدیریت کنیم.

دکتر یوسف زاده اظهار داشت: این اقدام دانشگاه باعث شد تا فقط در سال 96 بالغ بر 7 میلیارد تومان در بخش خرید دارو صرفه جویی شود. و هم اکنون، خرید متمرکز دارو و تجهیزات دانشگاه علوم پزشکی گیلان به عنوان یک تجربه موفق در سطح کشور مطرح است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان خاطر نشان کرد: استقرار نظام ارجاع الکترونیک گیلان نیز یکی دیگر از تجربیات موفق دانشگاه علوم پزشکی گیلان است که در سطح کشور منحصر به فرد بوده و می تواند به عنوان الگویی مناسب در سایر دانشگاه های علوم پزشکی مورد استفاده قرار گیرد.

به گزارش خط قرمز ، وی با اشاره به سفر های ادواری دکتر حریر چی به گیلان، گفت: در این نشست ها علاوه بر این که عملکرد و تجربیات موفق دانشگاه مورد بررسی قرار می گیرد، تجربیات موفق دانشگاه های دیگر نیز به اشتراک گذاشته می شود و مدیران ستادی دانشگاه و مسوولان مراکز درمانی از نزدیک و با دقت نظر بیشتر سیاست ها و نقطه نظرات مسوولان ارشد وزارتی را از زبان قائم مقام وزارت بهداشت می شنوند، تا در راستای حرکت و همگرایی که در وزارت بهداشت و درمان برای به ثمر نشستن طرح تحول نظام سلامت وجود دارد، دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز بتواند نقش ارزنده خود را ایفا کند.

به گزارش خط قرمز ،وی اظهار امیدواری کرد: مجموعه فعالیت های ارزشمندی که در دانشگاه علوم پزشکی گیلان در دو سه سال اخیر انجام شده است و توجه صاحب نظران به خصوص وزارت بهداشت را به خود جلب کرده است و باعث حضور پر رنگ مسوولان وزارتی در این دانشگاه شده است. امید است دانشگاه علوم پزشکی گیلان بیش از پیش بتواند در راستای ارتقای حوزه سلامت گیلان اثر گذار باشد و مسیر را برای چشم انداز دانشگاه علوم پزشکی گیلان که همانا رسیدن به دانشگاه های نسل سوم است روز به روز هموارتر کند.

گفتنی است: دکتر ایرج حریر چی – معاون کل و قائم مقام وزارت بهداشت، صبح امروز در سفری یک روزه به گیلان، در جمع هیئت رییسه و صاحبان فرایند درمانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان حضور یافت و ضمن بررسی نحوه استقرار استانداردهای بسته سیاستی مدیریت هزینه های وزارت بهداشت در گیلان، با دستاوردهای استان در این زمینه آشنا شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *