کد خبر: 23636
تاریخ انتشار: 23/مرداد/1398 - ساعت : 14:24

دوره مخاطرات ویژه خبرنگاران و عکاسان در جمعیت هلال احمر گیلان برگزار شد

دوره مخاطرات ویژه خبرنگاران و عکاسان در جمعیت هلال احمر گیلان برگزار شد


در راستای تجلیل از خبرنگاران جمعیت هلال احمر استان گیلان دوره مخاطرات ویژه خبرنگاران و عکاسان در جمعیت هلال احمر استان گیلان برگزار شد.


 تلاش جمعیت هلال احمر استان گیلان در راستای همراهی خبرنگاران با جمعیت

در ابتدای این دوره رضا علیزاده مدیر روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان گیلان ضمن تبریک به مناسبت روز خبرنگار و اعیاد قربان و غدیر بیان کرد: تمام تلاش ما در مجموعه جمعیت هلال احمر استان گیلان بر این است تا بتوانیم خبرنگاران و عکاسان را در راستای اهداف جمعیت همراه سازیم.

مدیر روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان گیلان با اشاره به برگزاری دوره های مختلف آموزشی جمعیت ویژه خبرنگاران، اظهار کرد: هدف از برگزاری چنین دوره هایی ارتباط دوسویه جمعیت هلال احمر با خبرنگاران می باشد. تا زمانیکه خبرنگاران شرایط بحران را لمس نکنند در مواقع بروز بحران و حوادث نمی توان نتیجه مطلوبی را بدست آورد.

علیزاده با اشاره به نقش مهم خبرنگاران، اظهار کرد: خبرنگاران در سطح جامعه می توانند به روش های مختلفی کمک حال ما باشند که اهم این کمک ها همکاری و همراهی در عوامل پیشگیرانه و آمادگی است که خبرنگاران در بحث رخدادهای جامعه نقش انکار ناپذیری را ایفا می کنند.

وی با اشاره به اهمیت این مقوله افزود: اگر خبرنگاران در هرجامعه ای به وظایف خود عمل کنند، سطح تخلف آن جامعه کم می شود.

مهاجرت از عوامل چالش زا در استان گیلان

مدیر اطلاع رسانی و روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان گیلان یکی از عوامل چالش زا در استان گیلان را مهاجرت دیگر استان ها به گیلان خواند و گفت: این چالش می تواند استان گیلان را در آینده درگیر مشکلاتی نظیر ساخت و سازهای بی رویه و عدم رعایت اصول ساخت و ساز کند که که خواه ناخواه در زمان حوادث جمعیت هلال احمر از این چالش مستثنی نیست و درگیر می شود. این انتظار از خبرنگاران می رود به جدیت این موضوع را دنبال کنند.

علیزاده با اشاره به دو موضوع ساماندهی و سازماندهی اذعان داشت: در این مقوله سازماندهی نیروی انسانی و امکانات و تجهیزات نقش مهمی در مدیریت بحران دارد . در حوزه نیروی انسانی جمعیت هلال احمر در یک بخش نیروهای امدادگر و داوطلب را با اموزش آماده می سازد و در بخش دیگر نیروهای مردمی هستند که باید همراهی کنند. نقش خبرنگاران با هلال احمر در این همراهی و همدلی انکارناپذیر است.

کمک به استفاده از ظرفیت بالقوه و بالفعل دستگاه های اجرایی در راستای اهداف جمعیت هلال احمر از مواردی است که خبرنگاران می توانند در آن ورود کنند.

مدیر روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان گیلان تصریح کرد: خبرنگاران می توانند با توجه به ظرفیت بالقوه و بالفعل دستگاه های اجرایی در راستای اهداف جمعیت هلال احمر و تسهیل در مواقع بحران گام مهمی را بردارند.

رضا علیزاده با اشاره به شاخص های ویژه خبرنگاران، خاطرنشان کرد: از شاخص های مهم خبرنگاران پرسشگری، مطالبه گری و خلاقیت می باشد که می توانند با تیزبینی و پرداختن به نقاط ضعف یک جامعه ،در رشد و توسعه آن تاثیرگزار باشند.

گفتنی است که دوره های اموزشی در جمعیت هلال احمر استان گیلان ویژه خبرنگاران تا رسیدن به حضور مطلوب خبرنگاران در حوادث ادامه خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *