کد خبر: 24505
تاریخ انتشار: 13/شهریور/1398 - ساعت : 21:44

دوره عالی سواد رسانه‌ای ۴۳۰ فعال فضای مجازی گیلان برگزار شد

دوره عالی سواد رسانه‌ای ۴۳۰ فعال فضای مجازی گیلان برگزار شد


رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان گفت: دوره عالی سواد رسانه‌ای این استان با حضور ۴۳۰ نفر فعال فضای مجازی در شهرستان تالش برگزار شد.


مهدی پارسا امروز در اختتامیه پویش سواد رسانه‌ای غرب گیلان در مسجد جامع جوکندان تالش اظهار داشت: پویش سواد رسانه‌ای در بیش از 80 مسجد هدف گیلان برگزار شد و بیش از 12 هزار نفر از آحاد مردم در این پویش شرکت کردند.

وی با بیان اینکه بیش از 260 ساعت دوره آموزشی سواد رسانه‌ای امسال در گیلان برگزار شده است افزود: 19 نفر از اساتید علوم ارتباطات دانشگاه‌های تهران و گیلان در پویش سواد رسانه‌ای استان تدریس کردند و برای شرکت‌کنندگان در دوره‌های مذکور گواهینامه معتبر صادر شد.

رئیس سازمان بسیج رسانه استان گیلان گفت: پویش سواد رسانه‌ای در 25 مسجد هدف شرق استان نیز برگزار شده و این دوره‌های کارگاهی تا پایان امسال نیز ادامه دارد و پیش بینی می‌کنیم این پویش در بیش از 120 مسجد گیلان برگزار شود.

پارسا با اشاره به حضور فعال بیش از 40 میلیون ایرانی در شبکه‌های اجتماعی و استفاده 71 درصد هموطنانمان از شبکه اینترنت تصریح کرد: سواد رسانه‌ای مهارت ورود به فضای مجازی و بهره‌گیری از پیام‌های رسانه‌ای است.

فرمانده سپاه ناحیه تالش نیز در این مراسم با بیان اینکه ماه محرم فرصت مناسبی برای بصیرت افزایی آحاد جامعه است: اظهار داشت: بسیجی در وسط میدان بوده و به حضور نیروهای بصیر و متخصص بسیجی در فضای مجازی افتخار می‌کنیم.

جهانبخش عزیزی با بیان اینکه سپاه و بسیج در حوزه سواد رسانه‌ای برنامه‌های مهمی را در حال اجرا دارد، گفت: کانون بسیج رسانه شهرستان تالش دوره عالی خبرنگاری را با حضور 120 نفر برگزار می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *