کد خبر: 57257
تاریخ انتشار: 4/مهر/1401 - ساعت : 16:09

دنیا و انسانیت مدیون شهید سلیمانی ها ست

دنیا و انسانیت مدیون شهید سلیمانی ها ست

آئین گرامیداشت هفته دفاع مقدس، در شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان برگزار شد + گزارش تصویری
آئین گرامیداشت هفته دفاع مقدس، یادبود 8 شهید پرافتخار، آئین نامگذاری پست 63/20 کیلوولت مسکن مهر انزلی به نام سردار شهید مدافع حرم جواد دوربین و آئین رونمایی از بنای یادمان شهدای والامقام صنعت برق گیلان برگزار شد.
بهمن داراب زاده مدیر عامل شرکت برق منطقه ای گیلان گفت:
هفته دفاع مقدس، یادآور رشادت ها، ایثارگری ها و جانفشانی دلاورمردان و رزمندگانی است که عزیزترین و والاترین سرمایه خود، یعنی نعمت حیات را کف دست خود گذاشتند و بی هیچ چشمداشتی تقدیم اسلام، ایران، دفاع مقدس و تمامیت ارضی کشور ایران کردند.
وی افزود: در واقع هفته دفاع مقدس، نکوداشت و پاسداشت ارزش های بزرگی است که در طول زندگی می تواند راهنمای ما باشد و سعادت و خوشبختی واقعی را به همراه آورد.
داراب زاده گفت: آنهایی که دفاع مقدس را لمس نموده اند، وظیفه سنگینی داشته و باید ارزش های دفاع مقدس را برای نسل های بعد از جنگ و جوانان تبیین کنند، چرا که جوانان امروز، دوران جنگ و وقایع آن دوره را ندیده اند.
مدیر عامل شرکت برق منطقه ای گیلان گفت: انقلاب اسلامی، مدافع حق و عدالت و طرفدار و مدافع ستمدیدگان جهان است و با آگاهی و بیداری قصد دارد تا استعمارگران و ستمکاران را محو و نابود کند.
وی افزود: انقلاب اسلامی خاری در چشم ظالمان و بدخواهان است و استکبار کوشش می کند تا با دشمنی، توطئه و شبهه افکنی، تاریخ دفاع مقدس و جوانان ما را به انحراف بکشانند تا بتوانند به مانند گذشته به غارت و چپاول گری اموال مردم ادامه دهند.
داراب زاده گفت: دفاع مقدس، ایثارگری رزمندگان و خون شهدا برای ما ،عزت، آبرو و اقتدار فراهم کرده است و نه تنها مردم ایران و خاورمیانه ، بلکه دنیا و انسانیت مدیون شهید سلیمانی ها و خون شهدا هستند.
مدیر عامل شرکت برق منطقه ای گیلان گفت: وظیفه ما در برهه کنونی، این است که با عمل به وظیفه خود، وارد عمل شویم و با استقامت در مسیر حق گام برداشته تا دست دشمنان را از ایجاد آشوب و اغتشاش قطع کنیم و نگذاریم آنان به اهداف شوم خود دست پیدا کنند.
مرادی مشاور وزیر نیرو در امور ایثارگران گفت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و زنده نگه داشتن فرهنگ دفاع مقدس وظیفه ما می باشد و باید از ارزش ها و داشته هایمان دفاع و محافظت کنیم.
وی افزود: کارکنان خدوم و پرتلاش صنعت برق با فداکاری و تلاش شبانه روزی خود توانستند در گرمای بیش از حد تابستان، انرژی برق مطمئن و پایدار برای مشترکان عزیز فراهم کنند.
مرادی گفت: باید کنار انقلاب و آرمان های آن بمانیم تا بتوانیم از انقلاب نگهداری و محافظت کنیم. باید با تمام وجود از انقلاب و ارزش ها ی دفاع مقدس دفاع کنیم و در مسیر انقلاب گام برداریم و با مستند سازی ، چاپ کتاب و زندگی نامه شهدا، دین خود را به شهدا ادا کنیم و راه آنان را ادامه بدهیم.
مشاور وزیر نیرو در امور ایثارگران گفت: وزارت نیرو بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران در تولید انرژی برق، سدسازی و شبکه های آب به افتخارات بزرگی دست پیدا کرد که تمامی این موفقیت ها مدیون خون شهدا و فرهنگ دفاع مقدس است.
سردار علیزاده از فرماندهان سپاه قدس گیلان گفت: مراکز تعلیم و تربیت باید از شهدا و دفاع مقدس درس بگیرند و این فرهنگ را به جوانان منتقل کنند تا انقلاب و نظام را بیمه نمایند.
وی افزود: باید شهدا را بشناسیم و به نسل های بعد نیز شهدا را بشناسانیم و سیره، آرمان و اهداف شهدا را به فرهنگ عمومی تبدیل کنیم.
وی اضافه کرد: امروز نظام جمهوری اسلامی ایران و دنیا مدیون امثال شهید سلیمانی ها و شهدای حرم است.
سردار علیزاده گفت: مقاومت مردم عزیز ایران بعد از انقلاب اسلامی موجب شد تا تمامی توطئه های دشمنان خنثی شود و همه مسئولین نظام مدیون ملت بزرگوار ایران هستند.
وی افزود: دشمنان انقلاب اسلامی هر زمان که متوجه رشد و پیشرفت جریان اصلی انقلاب بشوند با انواع توطئه ها و دسیسه ها سعی می کنند تا جلوی پیشرفت انقلاب اسلامی ایران را بگیرند که خوشبختانه با بصیرت ملت شریف تاکنون موفق نشده اند به اهداف شوم خود دست پیدا کنند.
سردار علیزاده با اشاره به توطئه دشمنان،گفت: توطئه دشمنان، توهم نیست. انواع نبردها را در بخش های مختلف؛ علمی، رسانه ای، نظامی، فرهنگی، اقتصادی و … شاهدیم و باید با کار درست و انقلابی، تمامی این توطئه ها را خنثی کنیم.
گفتنی است که در این آئین، از خانواده معظم و معزز شهدای برق منطقه ای گیلان و شهدای مدافع حرم تجلیل شد. همچنین پست 20/63 کیلوولت مسکن مهر انزلی به نام سردار شهید مدافع حرم جواد دوربین نام گذاری شد و در ادامه بنای یادمان شهدای والامقام صنعت برق گیلان در محوطه شرکت برق منطقه ای گیلان رونمایی شد.
لازم به ذکر است در بخشی از این آئین، کربلایی سجاد قاسمی مداح اهل بیت(ع)با مداحی خاص خود و همراهی حاضرین با سینه زنی، فضای معنوی و روحانی خاصی به آئین بخشیدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *