خط قرمز خبر - پایگاه خبری خط قرمز

دفاع مقدس دوران ارزشمندی در تاریخ سیاسی و اجتماعی ملت ایران است

ارسلان زارع روز یکشنبه 7 مهرماه 98 در دیدار با خانواده شهید«رحیم احمدزاده»در رشت،شهدا را اسوه های دفاع از ارزش ها و آرمان های اسلامی دانست و اظهار کرد:آن چیزی که مایه عزت و سربلندی ملت بزرگ ایران از ابتدای پیروزی انقلاب تاکنون شده،فرهنگ ایثار و شهادت است.

به گزارش خط قرمز _استاندار،انقلاب اسلامی را بزرگترین و مهمترین حادثه سیاسی قرن معاصر به ویژه در منطقه خاورمیانه دانست و افزود:انقلاب اسلامی با مجاهدت های شهدا محقق شد و استمرار این ایثارگری ها و رشادت ها و فداکاری ها در هشت سال موجب شد به پیروزی در مقام دشمن بعثی برسیم.
استاندار گیلان دفاع مقدس را تجلی شکست ابرقدرت هایی دانست که به دنبال نابودی نظام اسلامی بودند و گفت:فرهنگ ایثار و جهاد و شهادت همه توطئه های دشمن برای براندازی نظام و تجزیه ایران را ناکام گذاشت لذا عزت و اقتدار امروز را مدیون شهدا و خانواده های معظم آنان هستیم.
زارع ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و انتقال ارزش ها و آرمان های متعالی شهدا به نسل امروز را یکی از مولفه های حفظ عزت و اقتدار ملت ایران و نظام اسلامی دانست و تصریح کرد:در مقطعی از تاریخ قرار گرفته ایم که دشمنان فشارها و توطئه های فراوانی را برای از پای درآوردن انقلاب طراحی کرده اند لذا فرهنگ ایثار و شهادت بهترین الهام بخش در مسیر مقاومت و ایستادگی خواهد بود.
وی شهید احمدزاده را یکی از شهدای جوان،بااخلاق و نخبه دانست و خاطرنشان کرد:یکی از رسالت های دستگاه های فرهنگی انتقال سیره شهدا به نسل جوان است و جوانان و نوجوانان با روش و منش و رفتار و گفتار چنین شهدای وارسته ای آشنا شوند تا با الگوگیری از آنان علاوه بر اخلاق گرایی در دفاع از نظام و میهن پایدار و استوار باشند.
استاندار گیلان با بیان اینکه هشت سال دفاع مقدس یکی از دوره های ارزشمند و پرافتخار در تاریخ سیاسی و اجتماعی ملت ایران است،یادور شد:یکی از جلوه های گرامیداشت فرهنگ ایثار و شهادت دیدار با خانواده های معظم و معزز شهدا و ایثارگران است.
شهید رحیم احمدزاده سوم خرداد 1363 در سن 20 سالگی در منطقه مریوان به درجه رفیع شهادت نائل آمد و پیکر پاک آن در گلزار شهدای رشت به خاک سپرده شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *