کد خبر: 57234
تاریخ انتشار: 2/مهر/1401 - ساعت : 17:07

دستگیری ۷۳۹ اغتشاشگر در گیلان

دستگیری ۷۳۹ اغتشاشگر در گیلان

فرمانده انتظامی گیلان، از دستگیری مجموع ۷۳۹ نفر در اغتشاشات اخیر خبر داد و گفت: روز گذشته یک تیم خرابکاری از استانه ای جنوبی وارد استان شده بود که قبل از هر اقدامی، شناسایی و دو نفر هم دستگیر شدند.

سردار ملکی امروز در جمع خبرنگاران درخصوص آخرین گزارش مقابله با اغتشاشگران، اظهار کرد: طی سه روز گذشته شاهد تحرکاتی از سوی اراذل اوباش و اغتشاشگران بودیم که خوشبختانه با حضور مقتدرانه پلیس، بسیج و سپاه و همچنین پشتیبانی مرجع قضایی برخورد قاطعی صورت گرفت و در مجموع ۷۳۹ نفر که ۶۰ نفر آنها بانوان بودند دستگیر شدند.

وی با بیان اینکه تعداد زیادی از دستگیر شدگان بومی گیلان نبودند و جهت اغتشاش و تحرکات مخرب وارد استان شده بودند، افزود: در طی چند روز گذشته اموال عمومی توسط این افراد تخریب شد و سلاح های سرد و گرم زیادی توسط پلیس کشف و ضبط شد.

ملکی تصریح کرد: روز گذشته یک تیم خرابکاری از استانهای جنوبی وارد استان شده بود که قبل از هر اقدامی، شناسایی و دو نفر هم دستگیر شدند؛ از این تیم مقادیر قابل توجهی سلاح، مهمات، اقلام پلیسی و چاشنی های انفجاری کشف شده است.

فرمانده انتظامی گیلان ادامه داد: از همه مردم ولایتمدار گیلان، اعضای شورای تامین، مدیرکل دادگستری استان و اصحاب رسانه به دلیل پشتیبانی هایی که داشتند، تشکر و قدردانی میکنیم. خوشبختانه در دو شب گذشته شاهد هیچ تحرکی از این فریب خوردگان نبودیم و با کسانی که قصد اغتشاش و تحریک افکار عمومی را دارند نیز به شدت برخورد می کنیم.

وی با اشاره به اینکه اغلب دستگیر شدگان از میانگین سنی پایین برخوردار هستند، گفت: لیدرهای اصلی کاملا شناسایی شده اند، یقین بدانید به زودی توسط پلیس دستگیر می شوند.

ملکی با اشاره به راهپیمایی مردم ولایتمدار گیلان در جهت انزاجار از اینگونه رفتارهای هنجارشکنانه و همچنین حمایت از فراجا تصریح کرد: خوشبختانه با هوشمندی مردم استان و هوشیاری عوامل انتظامی و امنیتی شاهد کمترین تخریب در استان بودیم و اجازه تحرکات بیشتر را به اینها ندادیم. در حالی که متاسفانه در ساعات اولیه قصد هدایت و مدیریت صحنه را داشتیم که ۱۰۴ نفر از کارکنان پلیس در این درگیری ها مجروح شدند و تعدادی از خودروها و موتورهای پلیس هم آسیب دید.

فرمانده انتظامی گیلان بیان کرد: در طی اغتشاشات ۱۰ موتورسیکلت مردم به آتش کشیده شده، یک اتوبوس انتقال خون، آمبولانس، خودروی آتش نشانی هم دچار خسارت شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *