کد خبر: 13853
تاریخ انتشار: 26/اسفند/1397 - ساعت : 12:50

خط کشی 2000کیلومتر از راههای ارتباطی استان گیلان

خط کشی 2000کیلومتر از راههای ارتباطی استان گیلان


​در راستای ارتقاء ایمنی عبور و مرور، 2000 کیلومتر خط کشی در طول راههای ارتباطی استان گیلان انجام شده است.


به گزارش خط قرمز مهندس نازک کار، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گیلان با بیان این خبر افزود: در راستای افزایش ایمنی عبور و مرور، هدایت وسائط نقلیه و آگاهی بخشی به کاربران جاده ها مخصوصاً در هنگام شب، طی11ماهه سالجاری 2000  کیلومتر خط کشی در طول راههای ارتباطی استان انجام شده است.

وی تعیین محدوده حرکتی(سهم عبور) هر یک از خودروها و رانندگان را از دیگر اهداف خط کشی راهها برشمرده  و گفت : خط کشی و تفکیک باند رفت و برگشت در نقاط بدون جدا کننده نقش مستقیمی در کاهش تصادفات و تلفات رانندگی دارد.

مهندس نازک کار، سپس گفت: در کنار خط کشی های صورت پذیرفته  که به تفکیک در 700 کیلومتر از بزرگراههای استان ، 1000 کیلومتر از راههای اصلی و فرعی و 300 کیلومتر نیز در راههای روستایی صورت پذیرفته ، 4 کیلومتر گاردریل جدید نیز در سالجاری در راههای استان نصب و اجرا گردیده است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گیلان در بخش دیگری از سخنان خود از نصب 25000 تابلوهای راهنمای جاده نظیر مسیرنما، جهت نما و تابلوهای اخطاری و انتظامی در راههای برون شهری و محورهای روستایی در 11 ماهه سالجاری خبر داد.

این مقام مسئول در ادامه با اشاره به آشکار سازی 97 نقطه پرتصادف در طول راههای استان افزود: در راستای ارتقاء ایمنی تردد در محور های ارتباطی استان نسبت به آشکارسازی اضطراری 97 نقطه پرتصادف راههای استان اقدام گردید و جهت ایمن سازی کامل 3 نقطه نیز عملیات مهندسی توسط پیمانکاران با پیشرفت فیزیکی 85درصد در جریان است. ​

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *