کد خبر: 52464
تاریخ انتشار: 10/بهمن/1400 - ساعت : 22:27

خدمات ناباروری تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفت

خدمات ناباروری تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفت

سازمان بیمه سلامت به عنوان یک سازمان پیشرو به منظور حمایت مالی و افزایش نرخ باروری دستورالعمل خرید راهبردی خدمات ناباروری را اجرایی کرد.

مدیر کل بیمه سلامت در خصوص پوشش خدمات ناباروری بیان کرد:بیمه سلامت براساس بند یک سیاست‌های جمعیتی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری و ارتقاء بالندگی وجوان سازی جمعیت با هدف افزایش نرخ باروری و با استناد به بند “ح” تبصره 17 ماده واحده قانون بودجه سال 1400 و تصویب هیئت وزیران مبنی بر در تعهد قرار گرفتن خدمات ناباروری در سال جاری این خدمات را تحت پوشش قرارداد

وی افزود: سازمان بیمه سلامت به عنوان یک سازمان پیشرو به منظور حمایت مالی و افزایش نرخ باروری ،افزایش رضایتمندی بیمه شدگان، تسهیل و دسترسی عادلانه به این خدمات، وکاهش پرداخت ازجیب مردم، دستورالعمل خرید راهبردی خدمات ناباروری را اجرایی نموده است.

محمدی خاطر نشان کرد: براساس این دستورالعمل زوجین نابارور در سامانه نشان دار می شوند و خدماتی مانند داروها و آزمایش‌ها وپاراکلینیک را دریافت می‌کنند.

وی بیان کرد: زوجین تا زمانی که سن زوجه کمتر از 45 سال باشد می‌توانند از خدمات درمان ناباروری شامل IVF میکرواینجکشن، IUI و FET با پوشش بیمه ای 90 درصد تعرفه بخش دولتی در مراکز ناباروری دولتی و 90 درصد تعرفه بخش عمومی غیر دولتی در بخش‌های عمومی غیر دولتی،خیریه وموقوفه و خصوصی بهره مند شوند.

دکتر محمدی گفت : تعرفه مصوب این خدمات از حداقل 550 هزار تومان تا چهار میلیون و صد هزار تومان در بخش دولتی واز 976 هزار تومان تا شش میلیون 900 هزار تومان در بخش عمومی غیر دولتی می باشد که به میزان 90درصد تحت پوشش قرار دارد.

وی افزود:در حال حاضر بیمارستان آموزشی درمانی الزهرا (س) و نیز موسسه مهر با این اداره کل طرف قرارداد بوده و بیمه شدگان تمامی صندوقها می توانند از مزایای بیمه برای خدمات درمان ناباروری در مراکز مذکور بهره مند شوند.

مدیر کل بیمه سلامت در پایان یاد آورشد بیمه شدگان با شرایط سنی ذکر شده (زوجه کمتر از 45 سال سن) درصورتی که از ابتدای سال 1400 تا دی ماه در مراکز غیر طرف قرارداد خدمات ناباروری دریافت نموده اند می توانند اسناد خود را جهت دریافت خسارت به واحدهای پذیرش در اداره کل و ادارات بیمه سلامت شهرستانها ارائه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *