خط قرمز خبر - پایگاه خبری خط قرمز

حضور شبانه روزی ۱۵۰ نیروری امدادی در پایگاه های امداد و نجات سواحل گیلان


مدیرکل جمعیت هلال احمر استان گیلان درگفتگو با خبرنگار ما با بیان اینکه امسال هم طبق سنتوات گذشته درسطح استان اردوهایی را برای بهره مندی از جوانان عضو هلال احمر در دستور کار داریم افزود: بالغ بر ۳۰هزار عضو داوطلب جمعیت هلال احمر دراستان فعالیت و همکاری دارند که یکی ازاولویت های امسال این است که درشش ماهه اول اردوهای عمومی وتخصصی را برگزار نماییم.


مهدی ولی پور برنامه های اوقات فراغت تابستان جمعیت هلال احمر راشامل برگزاری یادواره شهدای امدادگر در ۲۹خردادماه-اجرای طرح های تابستانه-طرح های امداد ونجات تابستانه-امدادونجات ساحلی با کمک جوانان امدادگر درسطح استان عنوان کرد و گفت:۳۰پایگاه وپست موقت درسطح استان آمادگی ارائه خدمت امدادو نجات به مروم و مسافرین را دارد.
ولی پور همچنین به ناوگان هلال احمر اشاره داشت و افزود:خوشبختانه برنامه ها طی یکسال گذشته هم در ناوگان پشتیبانی و هم درناوگان امدادی انجام شد ودراین راستادرنظر داریم با کمک استاندار محترم و مسوولین ستادی جمعیت بحث ناوگان تعداد موتور سیکلت و قایق موتوری را به ناوگان جمعیت هلال احمر استان اضافه کنیم.
مدیرکل جمعیت هلال احمر استان درادامه با بیان اینکه شیوه نامه امدادو نجات سواحل برعهده جمعیت هلال احمر است افزود: بیش از۴۰۰نقطه حادثه خیز در سطح سواحل استان داریم ودراین زمینه اعلام آمادگی حضور نیروهای امدادی رادرصورت داشتن امکانات؛ استقرار امدادگران و حق الزحمه حقوق آنان مطرح شده است.
وی تصریح نمود: ۹شهر ساحلی مجاز دراستان وجود دارد که ۱۵۰نفر از نیروها بطور شبانه روز در پایگاهها حضور دارند و درطرح سواحل نیز ۲۰۰نفر به ظرفیت نیروها اضافه خواهند شد.
ولی پور درادامه به احداث پایگاه آغوزی درسیاهکل و زیاز دررحیم آباد رودسربا ۴۰درصد پیشرفت کاری اشاره کرد و گفت: برای اتمام این دو پروژه ۷۰۰میلیون تومان اعتبار نیاز است وتاکنون ۳۰۰میلیون تومان آن تامین شده است.وی همچنین از احداث دوانبار امدادی در شفت و فومن نیز گفت:برای اتمام دو پروژه ۴۰۰میلیون تومان اعتبار نیاز است.
مدیر کل هلال احمر استان گیلان از استقرار پایگاه هوایی در چاف لنگرود سخن گفت و افزود: تاکنون ۶ میلیاردتومان برای مرکز امداد هوایی هزینه شده است و۳ میلیارد تومان نیز برای ساخت سازه های سوله انبار،مرکز نگهداری سگ های تجسس و انبار روباز نیاز است.و ی افزود:پایگاهی که درچاف ساخته شده است دراصل مرکز پشتیبانی عملیات امدادو نجات در حوادث بزرگ است.

بازدیدها: 129

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *