خط قرمز خبر - پایگاه خبری خط قرمز

حضور سرپرست معاونت معماری و شهرسازی شهرداری رشت در مجمع کلانشهرهای کشور


سی و پنجمین نشست تخصصی کمیسیون شهرسازی و معماری مجمع کلانشهرهای کشور با حضور دکتر رضا ویسی سرپرست معاون معماری و شهرسازی شهرداری رشت امروز در تهران برگزار شد.


دکتر رضا ویسی در نشست تخصصی کمیسیون معاونان شهرسازی و معماری کلانشهرها که با حضور دکتر جمالی نژاد معاون عمرانی وزیر کشور و مهندس سالاری رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران تشکیل شد، شرکت کرد و به بیان‌نقطه نظرات کارشناسی خود پرداخت.

سی و پنجمین نشست تخصصی کمسیون شهرسازی و معماری مجمع کلانشهرهای کشور صبح روز چهارشنبه ۱۰ مهر ماه امسال به میزبانی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران و با حضور دکتر جمالی نژاد معاون عمرانی وزیر کشور برگزار شد.

در این نشست مسائل کلان شهرسازی و معماری شامل حریم شهرها، ضوابط و مقررات شهرسازی و معماری، بافت تاریخی و فرسوده شهری، تحقق پذیری اهداف طرحهای توسعه شهری و … از جمله موضوعات مهم مطرح شده بود که در هر زمینه مورد بحث، گفتگو، بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

دکتر رضا ویسی هم به عنوان یکی از سخنرانان در این نشست تخصصی در سخنانی با اشاره به اهداف تشکیل کمیسیون تخصصی معاونان شهرسازی، بهره گیری از ظرفیت به وجود آمده برای ایجاد وحدت رویه در فعالیتهای مرتبط با شهرسازی از جمله طرحهای توسعه شهری، نرم افزار شهرسازی، نحوه کنترل و نظارت بر ساخت و سازها، نحوه اجرای ماده ۱۰۱ و تعریف منابع درآمدی جدید برای شهرداریها و همچنین پیگیری رفع تعارض در قوانین و ضوابط و دستورالعملها در حوزه مدیریت شهری را الزامی دانست.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *