کد خبر: 34168
تاریخ انتشار: 29/اردیبهشت/1399 - ساعت : 14:15

جلسه تجمیعی شورای ترافیک و مدیریت پسماند شهرستان فومن برگزار شد

جلسه تجمیعی شورای ترافیک و مدیریت پسماند شهرستان فومن برگزار شد


جلسه شورای ترافیک شهرستان فومن به ریاست فرماندار و با حضور اعضای این کمیته، در فرمانداری شهرستان فومن برگزار شد.


محسنی نماینده عالی دولت در شهرستان در این جلسه با اشاره به نزدیکی برگزاری چند مراسم به مناسبت فرارسیدن روز جهانی قدس، عید سعید فطر، سوم خرداد و ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی، انجام تمهیدات ترافیکی و تدابیر لازم در این خصوص را مورد تاکید قرار داد.
وی با اشاره به اهمیت فرهنگ سازی و آموزش در حوزه ترافیک و با تاکید بر مسئولیت ادارات و دستگاه های مسئول در این خصوص افزود: تا زمانی که فرهنگ افراد جامعه درخصوص موضوعی تغییر نکند، انجام هر گونه اقدامات ایجابی و یا سلبی اثرگذار نخواهد بود و هنگامی به موفقیت می رسیم که آموزش در سطح جامعه به طور جدی و گستره انجام شود.
محسنی با بیان این که مصوبات این کارگروه به دو دسته زمان مند و مستمر تقسیم می شود، خواستار آگاهی ادارات مسئول نسبت به وظایف مستمر خود و پیگیری مصوبات این چنینی در جلسات شد و تاکید کرد: دستگاه ها نسبت به اجرای مصوبات زماندار باید دقت نظر لازم را داشته باشند.
وی با اشاره به لزوم انجام تمهیدات لازم برای فرهنگ سازی و آگاهی بخشی عمومی برای راکبین و رانندگان، خواستار تلاش بیشتر مسئولین و اهتمام در اجرایی شدن بموقع مصوبات شورای ترافیک شهرستان شد.
فرماندار شهرستان با تاکید بر لزوم اشراف پلیس راه و راهور بر نقاط گره ترافیکی شهرستان، خواستار برنامه ریزی و طراحی سناریو برای شرایط مختلف در این رابطه شد.
وی افزود: به دلیل افزایش ورودی مسافران به شهرستان در تعطیلات پیش رو، ادارات و خدمات دهندگان بیمه در شهرستان، لیست کشیک خود را جهت استمرار ارائه خدمات بیمه ای به حادثه دیدگان احتمالی اعلام کنند.
محسنی در ادامه، بر آمادگی شرکت فرآورده های نفتی و جایگاه های سوخت به منظور خدمات رسانی کامل در ایام تعطیلات تاکید کرد و افزود: شهرداران، بخشداران، دهیاران و راهداری شهرستان نسبت به پایش جاده ها و انجام پاکسازی اقدام لازم معمول نمایند.
فرماندار فومن، همچنین خواستار آمادگی بیمارستان فومن و خانه های بهداشت جهت خدمات دهی بهداشتی به مسافران و بازدیدکنندگان از شهرستان شد.
وی با اشاره به لزوم اهتمام در انجام ایمن سازی در مسیرهای پرخطر مورد نظر پلیس راه، خواستار تشریک مساعی دست اندرکاران با راهداری شهرستان در زمینه آشکارسازی و نصب تابلو شد و افزود: این اقدامات باید تا قبل از شروع تعطیلات عید فطر انجام شود.

فرماندار شهرستان فومن در بخش دیگری از سخنان خود در حوزه مدیریت پسماند در شهرستان، با اشاره به اهمیت تغییر نگاه نظارتی صرف اداره حفاظت محیط زیست در حوزه پسماند افزود: این اداره باید نگاه نظارتی خود را در حوزه پسماند تغییر داده و در کنار نظارت، فرهنگ سازی و برنامه ریزی جهت آموزش و توسعه فرهنگ تفکیک پسماند از مبدا بپردازد.
وی با اشاره به لزوم افزایش تشریک مساعی و تعامل دست اندرکاران در حوزه پسماند، افزود: از تمام دستگاه ها انتظار می رود که همکاری بین‌دستگاهی را افزایش دهند و با تعامل و همکاری با همدیگر، زمینه ساز ارتقای عملکرد شهرستان در حوزه جمع آوری و تفکیک پسماند شوند.

در ادامه، فرمانده نیروی انتظامی، پلیس راهور، رئیس راهداری و حمل و نقل جاده ای و شهرداران شهرستان به ارائه گزارش عملکرد و بیان نقطه نظرات خود پرداختند و اهم مشکلات در محورهای درون شهری و برون شهری را به سمع و نظر اعضای کارگروه رساندند. فرمانده پلیس راه فومن – رشت نیز از کاهش تصادفات منجر به جرح در شهرستان خبر داد.
همچنین رئیس حفاظت محیط زیست، گزارشی از آخرین اقدامات درخصوص مدیریت پسماند در شهرستان و وضعیت مسائل و مشکلات جاری به کارگروه ارائه داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *