کد خبر: 55876
تاریخ انتشار: 23/تیر/1401 - ساعت : 23:00

ششمین جشنواره ملی طنز پهلو در فومن پایان یافت+عکس

ششمین جشنواره ملی طنز پهلو در فومن پایان یافت+عکس

اختصاصی خط قرمز ، اختتامیه ششمین جشنواره ملی نگاهی به طنز معاصر با عنوان ” طنز پهلو ” و با یادی از گل آقای ایران ( استاد کیومرث صابری فومن)  در مجتمع فرهنگی هنری سید الشهداء (ع) اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فومن برگزار شد .

این جشنواره ملی عصر امروز با حضور قائم مقام وزیر ارشاد، دکتر عباسی استاندار گیلان، حمید لولایی بازیگر سینما و تلویزیون ، استاد رضا رفیع پور طنزپرداز مطرح کشور، فکور فرماندار، بهروزی فر نماینده شهرستان فومن و شفت در مجلس ، ثقتی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، سایر مدیران استانی و شهرستانی، هنرمندان و طنزپردازان برجسته و جمع کثیری از مردم هنردوست شهرستان فومن برگزار شد.

رضا ثقتی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در این مراسم ضمن ارج نهادن به جایگاه فرهنگی و فاخر استاد کیومرث صابری فومن (گل آقا ) اظهار کرد : زبان و ادبیات طنز مانا ترین و فاخرترین ابزاراست  که می توان برای مطالبه اجتماعی از آن بهره برد که نه تنها بین مردم و مسئولین جدایی ایجاد نمی کند بلکه بین این دو گروه فاصله ها را کم می سازد و فلسفه این جشنواره بر اساس این است که با زبان مشترک و همدلی مطالبه گر باشیم .

وی افزود : ششمین جشنواره ملی نگاهی به طنز معاصر با یادی از گل آقای ایران با استقبال بسیار خوبی همراه بود که یک هزار و 147 اثر از سراسر کشور در قالب داستان و شعر به دبیرخانه ارسال شد .

وی با بیان اینکه در وزارت  ارشاد اسلامی چشنواره های بسیاری در طول سال برگزار می شود ، اظهار کرد:  جشنواره طنز ملی گل آقا در سالهای گذشته به شکل ملی در تهران برگزار می شد که چند سالی است که بنا گذاشته شد در زادگاه استاد کیومرث صابری در فومن برگزار شود اما این رویداد هنوز در تقویم وزارت ارشاد اسلامی به ثبت نرسیده است که انتظار داریم این رویداد فرهنگی به پایتختی فومن در تقویم وزارت ارشاد به ثبت برسد و دارای بودجه و اعتباری مختص به خود باشد .

وی تصریح کرد : امسال سال جشنواره های گیلان در غالب برنامه های فرهنگی و هنری است و برای اولین بار هفته های فرهنگ وهنر در 17 شهرستان استان گیلان اجرایی می شود که افتتاح آن در آستانه اشرفیه برگزار شد و تا اسفند سالجاری شاهد برگزاری هفته های فرهنگ و هنر در تمام شهرهای گیلان با کیفیت بالا خواهیم بود تا نقطه همدلی مدیران و مسئولین باشد و نقطه پیشرانی ظرفیت های مردمی و هنرمندان و محل شکوفایی استعدادهایی که پرداخته نشده خواهد بود.

وی با اعلام این خبر که امسال  استان گیلان دبیرخانه هواداران تیم ملی فوتبال خواهد بود ، تصریح کرد : دبیران خانه هواداران تیم ملی به استان گیلان واگذار شده که تا 10 روز دیگر افتتاح می شود و گیلان صادرکننده طرح ها و لباس های هواداران تیم ملی فوتبال برای جام جاهانی 2022 خواهدبود.

مدیرکل ارشاد اسلامی گیلان در پایان از تلاش های مسئولان و رییس اداره ارشاد فومن به دلیل تلاش و اهتمام در هر چه بهتر برگزاری این مراسم تشکر کرد.

گفتنی است که این جشنواره با اجرای نمایشی از دعای باران و اجرای موسیقی محلی از خواننده گیلانی بیژن لرد همراه بود و در پایان از برگزیدگان این جشنواره تقدیر شد.

طیبه قدیمی

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *