کد خبر: 7512
تاریخ انتشار: 27/آذر/1397 - ساعت : 14:31

جذب تاکید کرد : تخلفات شهرداران قبلی رشت باید مورد بررسی قرار بگیرد

جذب تاکید کرد : تخلفات شهرداران قبلی رشت باید مورد بررسی قرار بگیرد

حجت جذب شامگاه دوشنبه در شصت و هفتمین جلسه شورای شهر رشت در صحن علنی این شورا اظهار داشت: در لیست ارائه شده از سوی شرکت پیمانکاری به شهرداری، حقوق یک کار 2 میلیون تومان است.

به گزارش خط قرمز ، عضو شورای شهر رشت با بیان اینکه مبلغ حقوق ارائه شده از سوی پیمانکار به بیمه برای کارگر مورد نظر یک میلیون و 200 هزار تومان است تصریح کرد: اختلاف زیادی بین مبلغ حقوق کارگران  توسط پیمانکار به شهرداری و شرکت بیمه وجود دارد.

جذب با اعلام اینکه حق بیمه پرداختی از سوی پیمانکار شهرداری برای  کارگر مورد نظر 290 هزار تومان است بیان داشت: میزان حق بیمه براساس حقوق 2 میلیون تومانی میزان بیشتر می‌شود.

وی با اعلام اینکه مبلغ دریافتی حقوق کارگر مورد نظر یک میلیون و 800 هزار تومان است عنوان کرد:  این عمل باعث می‌شود که کارگران در زمان بازنشستگی حداقل حقوق را دریافت کنند.

جذب با تاکید بر اینکه تعداد زیادی از شرکت‌های پیمانکاری شهرداری رشت اقدام به کارهای مشابه در زمینه حق بیمه کارگران می‌کنند گفت: یکی از کارگران شهرداری 5 میلیون دریافت کرد که 3 میلیون تومان از حقوق با موضوع سایر موارد پرداخت شد.

وی افزود: کارگران می‌توانند در ماه از 2.5 روز مرخصی استفاده کنند که یکی از کارگران در ماه 31 روزه به مقدار 29 روز کار کرد که باید برای وی 31 روز حق بیمه واریز می‌شد اما 29 روز حق بیمه از سوی شرکت پیمانکاری واریز شد.

جذب با بیان اینکه بسیاری از قراردادها با شرکت‌های پیمانکاری توسط شهرداران قبلی منعقد شد گفت: تخلفات شهرداران در سنوات قبل باید مورد بررسی قرار بگیرد.

رئیس شورای شهر رشت نیز در این جلسه با اعلام اینکه  به همکاری شهرداری رشت و پارک علم و فن‌آوری نمایشگاه فن‌آوری‌های نوین در سالن اتش نشانی برگزار شد عنوان داشت: پژوهشگران مختلف دستاوردهایشان را در نمایشگاه ارائه کردند.

به گزارش خط قرمز ،امیرحسین علوی با تاکید بر اینکه بحث ترافیک یکی از دغدغه‌های مردم رشت است اظهار داشت: مشکل حمل و نقل و ایجاد ترافیک بر حوزه‌های مختلف شهری اثر می‌گذارد.

رئیس شورای شهر رشت با بیان اینکه تعداد اتوبوس‌ها در شهر رشت افزایش یافت تصریح کرد: سال 96 مرکز کنترل ترافیک شهر رشت مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

وی به اینکه نصب دوربین و خط فییر نوری نقص‌های مرکز کنترل ترافیک بود
بیان داشت: در بحث نوسازی ناوگان حمل و نقل شهری مصوبه‌های خوبی تصویب شد.

علوی با تاکید بر اینکه بحث تراموا در کمیسیون عمران مورد بررسی قرار گرفت  ابراز داشت: با توجه به بودجه ملی در بخث تراموا باید کار ماندگاری را انجام داد.

رئیس شورای شهر رشت با بیان اینکه شورای شهر نسبت به راننده‌های تاکسی بی‌توجه نیست گفت: کمیسیون ترافیک شورا بحث حمل و نقل شهری را مورد بررسی قرار دهد.

وی با اشاره به اینکه شهرداری رشت برای شب یلدا کار خوبی را برای کودکان بی سرپرست  انجام می‌دهد عنوان داشت: با توجه به مشکلات اقتصادی باید شادی را در جامعه ایجاد کرد.

علوی با اعلام اینکه  در بحث ساماندهی سگ‌های ولگرد اتفاقاتی خوبی را مشاهده نکردیم افزود: مردم به سگ‌های ولگرد رسیدگی می‌کنند که باید در این مورد پیگیری انجام شود.

وی با تاکید بر اینکه سازمان پسماند باید در مورد ساماندهی سگ‌های ولگرد اولویت‌گذاری انجام شود اظهار داشت: سرپرست شهرداری باید در مورد ساماندهی سگ‌های ولگرد رسیدگی لازم را انجام دهد.

رئیس شورای شهر رشت با بیان اینکه مذاکرات علنی شورا شورای شهر رشت در پرتال شورا انتشار می‌یابد تصریح کرد: فایل صوتی مذاکرات کمیسیون‌های مختلف شورا منتشر می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *