خط قرمز خبر - پایگاه خبری خط قرمز

ثبت ۱۱ وقف جدید از ابتدای امسال در گیلان


مدیرکل اوقاف گیلان گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۱۱ وقف جدید در گیلان به ثبت رسیده که چهار مورد آن در دهه وقف امسال ثبت شده است.


حجت الاسلام علیزاده با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون ۱۱ وقف جدید در گیلان به ثبت رسیده که چهار مورد آن در دهه وقف امسال ثبت شده، اظهار کرد: در نخستین وقف، محمد کنعانی، نیکوکار فومنی یک قطعه زمین به مساحت ۷۲۳ متر مربع به ارزش تقریبی دو میلیارد و پانصد میلیون ریال را وقف امورات مسجد شهید اشجری روستای ماوردیان فومن کرد.

وی با بیان اینکه در دومین وقف، بانو سلمه محبی یک واحد منزل مسکونی را وقف مسجد صاحب الزمان(عج) روستای گشت فومن وقف کرد، افزود: این منزل مسکونی ۱۹۳ متر مساحت و ارزش این وقف دو میلیارد ریال برآورد شده است، با وقف این زمین تعداد موقوفات فومن به ۷۳ مورد رسید که درآمد و منفعت حاصله از آنها صرف امور خیریه، اقامه عزای سید الشهدا(ع) و ترویج امور دینی و قرآنی می شود.

مدیرکل اوقاف گیلان بابیان اینکه در تالش نیز یک نیکوکار، یک باب منزل مسکونی به مساحت ۱۱۰ متر مربع به ارزش ۳۳۰ میلیون تومان را وقف کرده است، گفت: نیت این وقف کمک به دانش آموزان و دانشجویان بی بضاعت و محرومین است.

علیزاده بیان کرد: جدیدترین وقف گیلان هم وقف شش دانگ یک عرصه مسکونی به مساحت ۳۱۷ متر مربع واقع در جنب سپاه پاسداران شهرستان آستانه اشرفیه است؛ واقف خیراندیش محمود رمضان پور نرگسی این ملک را که ارزش آن ۹ میلیارد ریال ذکر شده به نیت مراسمات ۱۴ معصوم(ع) وقف کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *