خط قرمز خبر - پایگاه خبری خط قرمز

تیز هوش تابان : ایجاد یک شعبه بانک روسی در منطقه آزاد انزلی یکی از بهترین راههای توسعه تجاری این دو کشور


رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان، سفیر جمهوری فدراتیو روسیه در کشورمان،رییس و اعضای اتاق بازرگانی ایران و روسیه، مدیران استانی و فعالین بخش خصوصی استان و منطقه،دومین شرکت مدیریت صادرات منطقه آزاد انزلی با نام کاسپین گیل افتتاح شد،شرکتی که به منظور اجرای عمده فروشی کالاهای ایرانی به صورت شبکه ای در بازارهای روسیه به صورت رسمی شروع به کار کرد.


رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه در این مراسم با اعلام پشتیبانی از شرکت های که در زمینه توسعه صادرات فعالیت می کنند،گفت: در صورت وقوع هر مشکلی برای این شرکتها آمادگی رفع مسائل و دغدغه ها با تعامل و همکاری را داریم.

هادی تیزهوش تابان یکی از مشکلات فعالان حوزه اقتصادی را تنوع قوانین اعلام کرد و افزود: متأسفانه هر بار قوانینی اعلام و سپس باطل می شوند که این امر مشکلات عدیده ای را برای فعالان این عرصه ایجاد می کند؛ به همین منظور از مسئولان مربوطه می خواهیم در بحث قوانین تجدید نظر کنند.

وی سپس خواستار ایجاد یک شعبه بانک روسی در منطقه آزاد انزلی برای توسعه مراودات و تبادلات تجاری بین ایران و روسیه شد و این اقدام را یکی از بهترین راههای توسعه تجاری این دو کشور اعلام کرد.

هدف ما بر پیوند صنعتی بین ایران و روسیه قرار گرفته است

عضو هیات مدیره اتاق بازرگانی استان گیلان و مدیر عامل شرکت مدیریت صادراتی نیز افتتاح این شرکت را در توسعه مبادلات تجاری دو کشور بسیار راه گشا عنوان کرد و افزود: امروز شاهدیم که کشور روسیه و ایران در بسیاری از صحنه ها همکاری های بین الملل دارند.

سعید جلالی فر تاکید کرد: ما باید از این فرصت های خوب سیاسی استفاده کنیم و در این راستا با همت بالای اتاق بازرگانی سرای تجاری ایرانیان ساخته شده است.

وی گفت: ما به دنبال پیوند صنعتی بین ایران و روسیه می باشیم و از توان و ظرفیت کشور روسیه در زمینه راه آهن رشت به آستارا می توان بهره گرفت.

گفتنی است در پایان این مراسم، از سوی سفیر روسیه در تهران، نشان ملی دولت روسیه به سعید جلالی فر که نقش بسزایی در مسیر توسعه همکاری های دو کشور ایفا کرد، اهداء شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *