خط قرمز خبر - پایگاه خبری خط قرمز

تکلیف پروژه آبنما شهر رشت هر چه سریع‌تر مشخص شود


رئیس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای اسلامی شهر رشت گفت: تکلیف پروژه آبنما شهر رشت هر چه سریع‌تر مشخص شود.


جلسه کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای رشت با حضور رئیس، اعضا و مشاوران کمیسیون با دستورات اصلاحیه برخی موارد جوایز تشویقی سال ۹۸، ارزش معاملاتی ساختمان کمیسیون تبصره ۱۱ ماده ۱۰۰ برگزار شد.

احمد رمضانپور نرگسی، رئیس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای اسلامی شهر رشت در این جلسه با بیان اینکه نواقصی در بخش عمران شورا و شهرداری رشت وجود دارد، اظهار داشت: باید مشاوران شهرداری و شورا برای تحول بخش عمران شهری پیشنهادها و طرح‌های خود را ارائه دهند.

رئیس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه امروز در دنیا به مدیریت ساخت بها می‌دهند، بیان داشت: امروز مدیریت ساخت، زمان و هزینه ساخت پروژه‌ها را کاهش می‌دهد. زمان ارزش فراوانی دارد و به همین دلیل باید در تسریع ساخت پروژه‌های عمرانی شهر رشت اقدامی جدی شود.

وی با بیان اینکه در کنار مدیریت ساخت موضوع تصویب اعتبار هم اهمیت دارد، تصریح کرد: برای تسریع در کار پروژه‌های عمرانی باید بودجه مناسب تصویب و به پروژه تخصیص داده شود.
رئیس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای اسلامی ‌شهر رشت با اشاره به اینکه تکلیف پروژه آبنما شهر رشت باید مشخص شود، گفت: پول این پروژه راکد مانده و تکلیف آن هم مشخص نیست و این‌ همه هزینه شده و ارزشش را هم از دست داده، بنابراین هر مشکل و موانعی دارد باید بررسی  و تکلیف آن مشخص شود.
حامد عبداللهی، عضو کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه با بیان اینکه باید موضوع مناطقی که تغییر کاربری می‌دهند مشخص شود، اذعان داشت: باید از ماده ۴۲ تفسیر نادرستی نداشته باشیم و شرایط تخلف را برای دیگران فراهم نکنیم.
وی با اشاره به اینکه تأثیر ماده ۴۲ در بودجه شهرداری باید بررسی شود، افزود: در برخی از مناطق گلسار ماده ۴۲ به شکل دیگری تفسیر شده است و باید این مسئله مشخص شود.
عضو کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای اسلامی ‌شهر رشت با بیان اینکه شیوه صدور مجوز توسعه بناهای بعضی از مناطق باید بررسی شود، گفت: مجوز توسعه بنا برخی موقع ها صادر می‌شد، در حالی‌ که اصلاً مجوز توسعه بنا نیست و نمونه‌های فراوانی حتی در منطقه گلسار رشت وجود دارد.
حجت جذب، دیگر عضو کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه با بیان اینکه باید برای حل مشکلات مردم راهکار مناسبی برنامه‌ ریزی شود، اظهار داشت: باید جلوی تخلفات ساختمانی به ‌صورت قانونی گرفته شود تا مشکلات به وجود آمده برای مردم کمتر شود.
وی با بیان اینکه اتخاذ تصمیم جدی برای حل مشکلات مردم باید در دستور کار ما باشد، گفت: مردم در زمین کمیسیون ماده ۱۰۰ با مشکلات فراوانی روبرو هستند و به همین دلیل باید هر چه سریع‌تر به فکر حل این مشکلات باشیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *