خط قرمز خبر - پایگاه خبری خط قرمز

توزیع بیش از 23 هزار بسته معیشتی در مرحله دوم مواسات بین‌ نیازمندان گیلان

فرمانده سپاه قدس گیلان گفت: بیش از 23 هزار و 500 بسته معیشتی در این مرحله در سطح استان گیلان بین‌ نیازمندان و آسیب‌دیدگان کرونا توزیع شد که مجدداً با همکاری مردم‌ میسر شد و بزرگی این مردم واقعاً جای تقدیر دارد.

سردار محمد عبدالله‌پور پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه‌ ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید صارمی، شهدای عاشورای حسینی و مدافعان امنیت و سلامت اظهار داشت: دشمن همواره تلاش می‌کند تا امید و نشاط را از جامعه بگیرد لذا اهالی رسانه باید مراقب این ترفند دشمن باشند تا شاهد عدم وحدت در جامعه نباشیم.

فرمانده سپاه قدس استان گیلان افزود: در دنیای پرتلاطمی قرار گرفتیم؛ دنیا پُر از صحنه‌های نبرد حق علیه باطل است و باطل نیز تلاش می‌کند تا جبهه حق را نابود کند اما امید است که به‌زودی مستضعفان بر ظالمان حاکم شوند و خبرنگاران در این شرایط اجتماعی باید بتوانند رسالت بزرگ خود را که ایجاد امید و نشاط در جامعه است در زمره کارهای اصلی خود دهند.

سردار عبدالله‌پور با اشاره به مجاهدت‌های کادر درمان و مشارکت ستودنی ملت در مقابله با کرونا عنوان داشت: مجاهدت‌هایی که جامعه پزشکی و پرستارانمان در مقابله با کرونا از خود نشان دادند در دنیا بی‌نظیر بوده است با وجود اینکه با مشکلات مختلف و تحریم‌ها نیز مواجه بودیم.

فرمانده سپاه قدس گیلان ضمن قدردانی از مردم گیلان بابت مشارکت بی‌نظیر و ارزشمند در رزمایش مواسات یک افزود: ملت در مرحله نخست مواسات واقعاً درخشید و مردم گیلان بیش از 49 میلیارد تومان در این رزمایش کمک کردند البته سازمان‌هایی نظیر ستاد اجرایی فرمان امام(ره) و بنیاد مستضعفان نیز پای کار بودند اما کمک‌های اصلی از جانب مردم بود.

سردار عبدالله‌پور با بیان اینکه در مرحله دوم مواسات از هیچ سازمانی امکانات نگرفتیم ابراز داشت: بیش از 23 هزار و 500 بسته معیشتی در این مرحله در سطح استان گیلان بین‌ نیازمندان و آسیب‌دیدگان کرونا توزیع شد که مجدداً با همکاری مردم‌ میسر شد و بزرگی این مردم واقعاً جای تقدیر دارد.

وی با اشاره به اینکه ارزش کار خبرنگاری در این است که در مدار حق و عدالت باشد گفت: حکومت بدون حق و عدالت ماندگاری ندارد لذا خبرنگاران نیز باید در مدار حق و عدالت حرکت کنند و طرفدار محرومان، حق و عدالت باشند‌ و اگر جایی دیدید که فساد و ناحقی وجود دارد مطالبه‌گر و درصدد اجرای عدالت باشید و سپاه نیز همچنان در کنار خبرنگاران است.

سردار عبدالله‌پور با اشاره به مشکلات حوزه عفاف و حجاب اظهار داشت: مسئله عفاف و حجاب یک مسئله ساده فرهنگی نیست و مسئولان باید توجه بیشتری به این حوزه داشته باشند؛ در حوزه عفاف و حجاب، قوانین شفافی پیش‌بینی شده اما برخی مسئولان در اجرای قوانین این حوزه کوتاهی می‌کنند و برخی نیز نگاه لیبرالی دارند و این موضوع را مهم نمی‌دانند.

فرمانده سپاه قدس استان گیلان با بیان اینکه به مسئله عفاف و‌ حجاب به‌عنوان یک مسئله ملی نگاه نمی‌شود تصریح کرد: هدف دشمن متلاشی کردن جامعه اسلامی است و می‌خواهد زن را بی‌خاصیت نشان دهند اما قطعاً نمی‌توانند در مقابل این جامعه و زن‌های مسلمان مقاومت کنند.

وی از شناسایی گروه‌های مختلف مدلینگ توسط سپاه خبر داد و بیان کرد: تعداد افرادی که فساد ایجاد می‌کنند اندک است اما دشمنان آن را برجسته می‌کند و برخی کوتاهی‌های مسئولان نیز آسیب وارد می‌کند و باید این مسئله را در مراکز آموزشی خود حل کنیم زیرا در حوزه فرهنگی آنقدر قوی هستیم که از این معضلات عبور کنیم.

سردار عبدالله‌پور با اشاره به مشکلات تغییر کاربری اراضی در استان افزود: در این حوزه نیز به واحد اطلاعات سپاه گیلان ماموریت‌هایی ابلاغ شد و در این حوزه‌ نیز حساس هستیم اما از مجلس نیز انتظار داریم که قوانین سختگیرانه‌ای در حوزه مذکور اتخاذ کند زیرا مهاجرت غیربومی‌ها در استان افزایش یافته و این برای آینده استان خطرناک است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *