کد خبر: 33339
تاریخ انتشار: 1/اردیبهشت/1399 - ساعت : 20:37

تهیه و توزیع بسته های حمایتی محور خدمات جمعیت هلال احمر گیلان در ماه مبارک رمضان

تهیه و توزیع بسته های حمایتی محور خدمات جمعیت هلال احمر گیلان در ماه مبارک رمضان


مدیرعامل هلال احمر گیلان، محور خدمات جمعیت هلال احمر در ماه مبارک رمضان را تهیه و توزیع بسته های حمایتی دانست و خاطرنشان کرد: این بسته ها هم از سوی داوطلبان و هم در قالب طرح «مواسات» به مدیریت نماینده ولی فقیه در استان تهیه و توزیع می شود.


مهدی ولی پور با بیان اینکه جمعیت هلال احمر همزمان با شیوع کرونا از ۵ اسفندماه ۹۸ در سطح استان اقدام به ارائه خدمات مختلف کرده است، گفت: داوطلبان هلال احمر در کنار سربازان خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا در مراکز بهداشتی و درمانی حضور یافتند و به مردم کمک کردند.

وی از تهیه و توزیع ۳۵۶۴ بسته معیشتی، ۱۳۱ هزار و ۸۶۰ ماسک و ۳۰۰۰ گان توسط داوطلبان در سطح استان خبر داد و اضافه کرد: داوطلبان جمعیت هلال کار گندزدایی و ضد عفونی معابر و خیابان ها و اماکن عمومی ۱۸۵ روستا در سطح ۱۶ شهرستان گیلان را انجام دادند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان، با اشاره به حضور روزانه ۱۵ نفر از داوطلبان در کنار کادر درمان دو بیمارستان شهید امینی لنگرود و پیروز لاهیجان، گفت: در مجموع ۲۳۶۰ نفر از داوطلبان هلال احمر گیلان طی مدت شیوع کرونا اقدام به ارائه خدمات مورد نیاز بخش های مختلف بهداشتی و درمانی کردند.

ولی پور، ارزش خدمات داوطلبانه هلال احمر طی مدت مذکور را حدود ۱۴ میلیارد ریال دانست و عنوان کرد: ۸۰ هزار نفر از برنامه های آموزشی هلال احمر استفاده کردند، ۲۰ مورد محتوای آموزشی در فضای مجازی تهیه و ارائه شد و ۱۳ هزار بروشور درخصوص کرونا توزیع کردیم.

وی با اشاره به اجرای طرح غربالگری و تب سنجی کرونا در مبادی ورودی استان توسط هلال احمر از ۸ اسفندماه ۹۸ لغایت ۱۳ فروردین ماه ۹۹، متذکر شد: ۲۱ ایستگاه هلال احمر استان در مجموع ۸۵ هزار و ۵۳۵ خودرو با ۲۵۵ هزار نفر سرنشین را مورد غربالگری قرار دادند و ۱۱ نفر را به مراکز درمانی منتقل کردند.

مدیرعامل هلال احمر گیلان، از تهیه و توزیع یک دستگاه آمبولانس، ۹ دستگاه اکوکاردیوگرافی، ماسک، شیلد، گان و دستگاه های کمک تنفسی به ارزش ۳۶ میلیارد ریال خبر داد و بیان کرد: این اقدام با کمک بسیج و مجمع خیرین استان صورت گرفت.

ولی پور، محور خدمات جمعیت هلال احمر در ماه مبارک رمضان را تهیه و توزیع بسته های حمایتی دانست و خاطرنشان کرد: این بسته ها هم از سوی داوطلبان و هم در قالب طرح «مواسات» به مدیریت نماینده ولی فقیه در استان تهیه و توزیع می شود.

وی با اشاره به عضویت جمعیت هلال احمر استان در کمیته های پشتیبانی، توزیع و تحصیل منابع قرارگاه مواسات، یادآور شد: سلامت و معیشت بخشی از مردم به واسطه بحران کرونا تحت تاثیر قرار گرفته است لذا ماه رمضان فرصت خوبی برای ارائه خدمات به نیازمندان است.

مدیرعامل هلال احمر گیلان از مردم خواست کمک های خود را از طریق شماره حساب ۹۹۹۹۹ کلیه بانک ها و کد دستوری #۱۱۲* ارائه دهند و تاکید کرد: کمک های مردمی با کد دستوری #۱۳*۱۱۲* ویژه استان گیلان است.

برچسب ها : مواسات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *