خط قرمز خبر - پایگاه خبری خط قرمز

تفاهم نامه همکاری بهزیستی گیلان و سپاه قدس استان امضاء شد


تفاهم نامه همکاری فی مابین اداره کل بهزیستی گیلان و سپاه قدس استان با حضور فرمانده سپاه قدس گیلان سردار محمد عبدالله پور ، مدیرکل بهزیستی گیلان دکتر حسین نحوی نژاد ، معاون فرهنگی و هنری سپاه قدس استان گیلان سرهنگ کامیار مهدی پور ، معاون اجتماعی سپاه قدس استان گیلان سرهنگ جاوید فلاح ، رئیس سازمان بسیج کارمندان سپاه قدس گیلان سرهنگ عباس حسینی ، سرگرد روح الله قمری مسئول سازمان بسیج هنرمندان سپاه قدس گیلان ، مسئول امور فرهنگی بهزیستی رحیم تکاملی ، حجت الاسلام حمید نادم مسئول روابط عمومی ، دکتر امیر رحیمیان مشاور اجرایی مدیر کل بهزیستی ، محمد حبیب دوست فرمانده پایگاه مقاومت بسیج شهید ارشاد ، دبیر ستاد اقامه نمازبهزیستی استان لیلا مهدی پور در سالن اجتماعات طریق القدس سپاه قدس گیلان امضاء شد.


فرمانده سپاه قدس گیلان در این نشست با بیان اینکه هدف بسیج حفظ و حراست از انقلاب و دستاوردهای آن است، اظهارکرد: بسیج ثمره نگاه متفکرانه امام خمینی (ره) است.

سردار محمد عبدالله پور با اشاره به نقش‌آفرینی بسیج در حوزه‌های مختلف گفت: نگاه اداری به ساختار بسیج اشتباه است زیرا بسیج متشکل از عموم مردم ایران بوده و همواره آماده کمک به کاهش مشکلات مردم است‌.

وی با اشاره به وجود چند خانواده چند معلولی در استان گیلان افزود: سازمان بهزیستی می‌تواند روی تمام ظرفیت‌های بسیج برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی حساب کند.

فرمانده سپاه قدس گیلان با اشاره به مخالفت مقام معظم رهبری به اجرای اسناد غربی مانند سند ۲۰۳۰ در کشور خاطرنشان کرد: همانطور که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند؛ اجرای این اسناد جز ضرر چیزی برای کشور ندارد و ما نیز آن‌ها را چیزی جز کاغذ پاره نمی‌دانیم.

عبدالله پور با تأکید بر اینکه بسیج متعلق به تمام ارکان کشور است، افزود: بسیج آماده است تا تمام ظرفیت‌های خود را برای رفع مشکلات کشور در اختیار عموم سازمان‌ها و ادارات قرار دهد.

همت بسیج برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی

مدیرکل سازمان بهزیستی استان گیلان نیز در این نشست، با بیان اینکه بسیج ساختاری ویژه در جمهوری اسلامی است، اظهار کرد: بسیج نتیجه نگاه متفاوت امام راحل (ره) بود که نمونه آن در هیچ کشوری نیست‌.

حسین نحوی نژاد با اشاره به ظرفیت بسیج در رفع مشکلات کشور گفت: استان گیلان متأسفانه از آسیب‌های اجتماعی متعدد رنج می‌برد که بسیج می‌تواند در زمینه مقابله با آن‌ها اثرگذار باشد.

به گفته مدیرکل سازمان بهزیستی استان گیلان، دستگاه‌های اجرایی و فرهنگی مختلفی در کشور متولی پیگیری آسیب‌های اجتماعی هستند اما متأسفانه در این زمینه اقدامی نمی‌کنند و ما امیدواریم با همکاری بسیج بتوانیم گامی مؤثر در حوزه مقابله با آسیب‌های اجتماعی برداریم.

گفتنی است با توجه به اهمیت و ضرورت  فعالیتهای فرهنگی، هنری  و اجتماعی در میان افراد جامعه هدف بهزیستی با محوریت ترویج و اشاعه فرهنگ اسلام ناب محمدی (ص) و روحیه کار و تفکر بسیجی وفراهم نمودن شرایط برای بروز استعدادها و دستیابی به فرصت های برابرو پیشگیری از معضلات و آسیب های اجتماعی و در نهایت به منظورمقابله منطقی و اصولی با تهاجم فرهنگی و نیل به اهداف متعالی سازمان و توانمندسازی اقشار تحت حمایت با رعایت چارچوبی تخصصی و تدوین اصولی برنامه های راهبردی و عملیاتی این تفاهمنامه فی مابین اداره کل بهزیستی گیلان و سپاه قدس استان امضاء شد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *