کد خبر: 32788
تاریخ انتشار: 15/فروردین/1399 - ساعت : 20:36

تعلل در بیمه خبرنگاران موجب بی‌انگیزگی این قشر شده است

تعلل در بیمه خبرنگاران موجب بی‌انگیزگی این قشر شده است


مسئول سازمان بسیج رسانه سپاه قدس استان گیلان با اشاره به مشکلات و چالش‌های پیش روی خبرنگاران گفت: برخی چالش‌ها نظیر تعلل در بیمه خبرنگاران موجب بی‌انگیزگی برخی از آنان برای ادامه فعالیت رسانه‌ای شده است.


مهدی پارسا با اشاره به نقش رسانه‌ها در مدیریت افکار عمومی و برقراری آرامش در جامعه در روزهای شیوع ویروس کرونا اظهار داشت: رسانه‌ها در این ایام با ثبت و انتشار اخبار صحنه‌های خدمات‌رسانی و سایر فعالیت‌ها نقش به‌سزایی در اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی به مردم ایفا کردند.

مسئول سازمان بسیج رسانه سپاه قدس استان گیلان ضمن قدردانی از تلاش‌های شبانه‌روزی اصحاب رسانه در جهت کنترل بحران کرونا خاطرنشان کرد: در این مدت فعالیت و نقش تاثیرگذار رسانه‌ها در کنار کادر درمان، گروه‌های جهادی و نیروهای نظامی، انتظامی و بسیج کمتر قابل مشاهده بود.

پارسا ضرورت حمایت همه‌جانبه از اصحاب رسانه و جراید را مورد تاکید قرار داد و بیان کرد: با توجه به تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر عدم انتشار نشریات مکتوب و لزوم تعطیلی آن‌ها جهت جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا، اختصاص یارانه حمایتی و بسته‌های معیشتی به این قشر از رسانه لازم و ضروری است.

وی تعلل در بیمه خبرنگاران، افزایش هزینه‌های چاپ و نشر در سال‌های اخیر و همچنین افزایش قیمت کاغذ را از جمله چالش‌های موجود و مشکلات فعالان عرصه مطبوعات اعلام کرد و بیان داشت: این مشکلات باعث کاهش انگیزه بسیاری از خبرنگاران و همچنین باعث ایجاد یک وضعیت نامناسب برای مطبوعات شده است.

مسئول سازمان بسیج رسانه سپاه قدس استان گیلان با بیان اینکه برخی خبرنگاران از لحاظ معیشتی با مشکلات مختلفی روبه‌رو هستند خاطرنشان کرد: برخی از این خبرنگاران در واقع فعالان تحریریه، نشریات مکتوب و حتی افراد فعال در امر توزیع نشریات نشریات مکتوب هستند که با مشکلات و چالش‌های مختلفی روبه‌رو هستند.

پارسا افزود: تعدادی از مطبوعات نیز با مشکلات و چالش‌هایی نظیر تعطیلی و منع چاپ نشریه خود روبه‌رو هستند که نیازمند اقدامات و حمایت‌های فنی، تخصصی و مادی و معنوی برای فعالیت مجدد هستند و بیش از گذشته به توجه و حمایت مسئولان نیاز دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *