کد خبر: 57957
تاریخ انتشار: 5/آذر/1401 - ساعت : 20:28
گروه : اقتصادی

ترسیم نقشه راه پیشگیری از بروز بحران در برف سنگین گیلان

ترسیم نقشه راه پیشگیری از بروز بحران در برف سنگین گیلان

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری در جلسه طرح زمستانی با حضور مدیران کل و روسای دستگاه‌های خدمات رسان با بیان اینکه قدردان زحمات راهداران و سایر دستگاههای خدمت رسان در طرح زمستانی هستیم، بر ضرورت برنامه ریزی منسجم در اجرای طرح زمستانی تاکید کرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان بروز رسانی امکانات لجستیکی راهداری و سایر دستگاه خدمات‌رسان را حیاتی و الزامی دانست. تامین منابع مالی برای تجهیرات مورد نیاز در طرح زمستانی منابع لازم برای تجهیزات مورد نیاز طرح زمستانی تامین شده است.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: پیش بینی منابع مالی لازم برای تهیه تجهیزات مورد نیاز جهت اجرای طرح زمستانی از سوی استانداری تامین شده و در صورت نیاز، برنامه‌ریزی برای پشتیبانی مالی لازم در طول اجرای این طرح انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: به طور یقین جلب رضایت مردم مورد رضای خداست و باید تمام توانمان را در جهت خدمت به مردم استفاده کنیم. ۵۴۲ نیروی راهدار آماده اجرای طرح زمستانی در گیلان هستند.

سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان نیز در این نشست گفت: ۶۰ اکیپ راهداری با ۵۴۲ نفر نیروی راهدار آماده اجرای طرح راهداری زمستانی می باشند.

غلامعلی نیک فهم افزود: برنامه ریزی لازم برای راهداری زمستانی در طول راه های حوزه استحفاظی گیلان انجام شده و اکیپهای راهداری زمستانی از اول آذر ماه در محورهای کوهستانی و برفگیر مستقر شدند.

وی گفت: همچنین ۳۹۱ دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین آماده اجرای طرح راهداری زمستانی هستند و راهدارخانه های استان نیز در حد امکانات موجود تجهیز شده اند.

سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان با بیان اینکه اولویت بازگشایی در هنگام‌ بارش های شدید برف و کولاک محورهای اصلی و شریانی است،اظهار کرد: از دستگاههای اجرایی و پیمانکاران طرف قراردادشان درخواست کمک و مشارکت در امر برفروبی داریم و امیدواریم با برنامه ریزی ها و هماهنگی ها و تعاملات انجام شده ، طرح زمستانی به نحو مطلوب تر در سالجاری اجرا شود.

گفتنی است این نشست با همت اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان در سالن جلسات اداره کل مدیریت بحران استان برگزار شد.

برچسب ها : برف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *