کد خبر: 32612
تاریخ انتشار: 9/فروردین/1399 - ساعت : 13:21

ترخیص ۷۰۰۰ بیمار حادتنفسی از بیمارستان‌های گیلان / شرایط ‌تحت کنترل است

ترخیص ۷۰۰۰ بیمار حادتنفسی از بیمارستان‌های گیلان / شرایط ‌تحت کنترل است

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: از ابتدای شیوع کرونا در گیلان حدود ۷ هزار بیمار که دچار انواع بیماری‌های حاد تنفسی بودند بهبود یافته و از بیمارستان‌های استان ترخیص شدند.

محمدرضا نقی‌پور با بیان اینکه شرایط استان گیلان در حوزه مدیریت و مقابله با ویروس کرونا هم‌اینک تحت کنترل است اظهار داشت: در چند مدت اخیر و از ابتدای شیوع ویروس کرونا در گیلان حدود 7 هزار بیمار که به انواع بیماری‌های حاد تنفسی مبتلا بودند بهبود یافته و از بیمارستان‌های استان ترخیص شدند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در پاسخ به این پرسش که طبق آمارهای اعلام شده وزارت بهداشت از تعداد مبتلایان جدید در کشور آیا موج دوم کرونا به این استان رسیده است یا خیر عنوان کرد: تمام تلاش ما این است که از ایجاد بحران جدید در گیلان جلوگیری به عمل آوریم و تا این لحظه هم با همکاری تمام بخش‌ها در این امر موفق بوده‌ایم.

نقی‌پور با بیان اینکه شرایط کلی گیلان در بحث شیوع ویروس کرونا تحت کنترل است اما باید اقدامات احتیاطی اساسی را برای تثبیت این وضعیت به کار گیریم تصریح کرد: طرح غربالگری و بسیج ملی مقابله با کرونا هم با روند بسیار خوب و مطلوبی در گیلان پیاده‌سازی شد و این اقدام در مسیر مبارزه با بیماری مزایای بسیار زیادی برای ما داشت.

وی توجه جدی به توصیه‌های وزارت بهداشت و درمان و هشدارهای ستاد مقابله با ویروس کرونا در استان گیلان را لازم و ضروری خواند و ابراز داشت: پرهیز از هرگونه سفر غیرضروری و تردد در سطح خیابان‌ها، معابر، شهرها و اماکن عمومی توسط مردم و شهروندان از جمله خواسته‌هایی است که انتظار داریم با جدیت عملی شوند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان بهبود و ترخیص تعداد زیادی از بیماران حاد تنفسی و کرونایی از بیمارستان‌های استان و خالی شدن تخت‌های بیمارستانی را مورد توجه قرار داد و خاطرنشان کرد: برای ریشه‌کنی ویروس کرونا باید چرخه انتقال آن قطع شود که بدون شک این امر مهم بدون همکاری آحاد مردم با متولیان امر حاصل نمی‌شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *