خط قرمز خبر - پایگاه خبری خط قرمز

تخصیص بودجه در شهرداری رشت نظام مند شود

رئیس کمیسیون فرهنگی ، اجتماعی و گردشگری شورای اسلامی شهر رشت در این جلسه با گرامی داشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره امام راحل و شهدای جنگ تحمیلی اظهار کرد: رزمندگان ایران اسلامی در طول هشت سال دفاع مقدس با ایثار و رشادت های فراوان از خاک میهن دفاع کردند.
فاطمه شیرزاد با تبریک شروع سال تحصیلی جدید و باز گشایی مدارس افزود: امیدوارم سال تحصیلی ۹۹_۹۸ برای تمامی فرزندان ایران اسلامی سالی توام با موفقیت در تمامی مقاطع تحصیلی باشد .
وی به برپایی نمایشگاهی در پیاده راه فرهنگی رشت اشاره کرد و گفت: به مناسبت بزرگداشت هفته دفاع مقدس نمایشگاهی با این محوریت در پیاده راه فرهنگی رشت برپا شده و این نمایشگاه تا روز شنبه هفته آینده برای بازدید عموم دایر است.
شیرزاد با اشاره به پیوستن رشت به جمع شهرهای دوستدار کودک بیان کرد:  قصد داریم با برپایی نشست های تخصصی با حضور متخصصین این حوزه اقدامات اساسی در این باره انجام دهیم.
رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای رشت  به حضور مشاوران جوان در جلسات کمیسیون فرهنگی شورا اشاره کرد و گفت: قصد داریم در کنار حضور مشاوران دولتی از ظرفیت مشاوران جوان برای پیش برد اهداف در زمینه های فرهنگی، ورزشی و اجتماعی، ایثار و شهادت و غیره استفاده کنیم.
شیرزاد با انتقاد از وضعیت تلویزیون های شهری در سطح رشت افزود:  تعداد بسیاری از تلویزیون های شهری در سطح رشت بلا استفاده رها شده اند و انتظار می رود با برنامه ریزی اصولی از این ظرفیت به خوبی در راستای توسعه شهری بهره مند شویم.
وی روند اجرای پروژه آرامگاه شهدای گمنام در بوستان ملت و مسکن مهر رشت را طولانی دانست و تصریح کرد:  قرار بود با حضور فردی نیکوکار این پروژه اجرایی شود  اما تا کنون اقدامی در این باره انجام نشده و متاسفانه روند این پروژه بسیار طولانی شده است.
رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای رشت با تاکید به تسریع بخشیدن به اجرای پروژه آرامگاه دکتر حشمت افزود: همکاری های لازم با میراث فرهنگی از این بابت انجام شده است و انتظار می رود این پروژه با سرعت بیشتری اجرایی شود.
شیرزاد با ابراز گلایه از نحوه  تخصیص بودجه شهرداری رشت بیان کرد: متاسفانه نحوه تخصیص بودجه نظام مند نیست و انتظار داریم شهردار رشت نسبت به تخصیص منابع مالی به پروژه های فرهنگی ، اجتماعی توجه بیشتری داشته باشد.
وی به اتفاقات اخیر پیرامون حذف عنوان شهید از برخی تابلوهای سطح رشت اشاره کرد و گفت: مستنداتی مبنی بر اینکه حذف عنوان شهید در بیش از دو تابلوی سطح کوچه ها و معابر عمومی اتفاق افتاد وجود دارد و امیدوارم پس از این در چنین موضوعاتی با دقت بیشتری اقدام شود.
رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای رشت با بیان اینکه نصب تابلوهای ایستاده به منظور معرفی زندگینامه شهیدان گامی موثر در زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا است افزود: این اقدام در برخی از نقاط سطح رشت با هدف گسترش فرهنگ ایثار و شهادت و معرفی شهدای گرانقدر انجام می شود.
شیرزاد با اشاره به برنامه های روز رشت بیان کرد: دبیرخانه اجرایی  روز رشت هر چه سریعتر تشکیل و برنامه ریزی های لازم به منظور اجرای برنامه های شاخص انجام شود.
شیرزاد با تاکید به برگزاری برنامه هایی با هدف تجلیل از پیر غلامان حسینی در رشت گفت: سوگواره عاشورایی در ایام محرم و صفر با هدف تجلیل از پیر غلامان حسینی و شعرای برتر زن و مرد در این حوزه برگزار شود.
فرهام زاهد عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای رشت نیز در این جلسه با اشاره به اینکه از ظرفیت جوانان فعال  در سازمان های مردم نهاد در کمیسیون فرهنگی شورا استفاده شود اظهار کرد: معتقدم باید  از حالت تقویم مانند خارج شده و امیدوارم در بزرگداشت ایامی همچون هفته دفاع مقدس فقط به برگزاری نمایشگاه بسنده نکنیم و معتقدم نگاه به این مباحث نیازمند تغییر و تحول است.
محمد حسن علیپور عضو دیگر کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای رشت نیز در این جلسه  با اشاره به اینکه در شهرداری رشت همگی در تلاش برای مدیر شدن هستند اظهار کرد: شهرداری فاقد مدیریت مناسب است و از این بابت مشکلات فراوانی ایجاد شده و کارگران سه ماه حقوق نگرفته اند.
یکی دیگر از اعضای کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای رشت نیز در این جلسه با اشاره به اینکه هفته دفاع مقدس الگویی مناسب و شناخته شده برای تمام جهان است اظهار کرد: مشکلات عدیده مالی حاکم بر شهرداری رشت موجب بروز گرفتاری های فراوانی شده و از زمان حضور حاج محمدی به عنوان شهردار رشت بارها حساب شهرداری توسط اشخاص حقیقی و حقوقی مسدود شد.
محمد حسن عاقل منش به تجمع اخیر جمعی از پاکبانان شهرداری رشت اشاره کرد و گفت:  رانندگان استیجاری شهرداری رشت سه ماه است که حقوق دریافت نکرده اند و امیدواریم به زودی پرداخت ها در شهرداری رشت نظم  پیدا کند .
وی با تاکید به پایبندی تعهدات درون سازمانی در مجموعه شهرداری رشت بیان کرد: آسفالت، فضای سبز و غیره تا زمانی که اعتبار مناسب به سازمان ها تزریق نشود قابل اجرا نیست و فقدان نقدینگی در شهرداری رشت موجب بروز مشکلات فراوانی شده است.
عاقل منش با اشاره به اینکه به شهردار رشت می بایست فرصت خدمت داده شود تصریح کرد: در مباحثی از جمله عدم پرداخت معوقات کارگران و غیره با مشکلات فراوانی مواجه هستیم و انتظار می رود شهردار رشت به اعضای شورا  بابت تزریق اعتبار مورد نیاز به سازمان های زیر مجموعه شهرداری قول مساعد دهد.
نماینده سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری رشت نیز در این جلسه با اشاره به وضعیت دو پروژه شهدای گمنام در بوستان ملت و مسکن مهر رشت اظهار کرد: نقشه اولیه ارایه شده به منظور احداث آرامگاه شهدای گمنام با مشکلات فراوانی مواجه بود و در حال حاضر با اعلام همکاری توسط فردی نیکوکار امیدواریم هر چه سریعتر عملیات اجرایی آن آغاز شود.
سید آرش سیدین به اقدامات انجام شده در ساخت آرامگاه دکتر حشمت اشاره کرد و گفت :حفاری ها با نظارت میراث فرهنگی انجام شده است و طی هفته آینده عملیات بتن ریزی آغاز می شود.
وی با بیان اینکه پروژه دیوار نگاری در  تازه آباد رشت را می بایست به مناقصه بگذاریم افزود: ۷۰ دیوار پس از انجام مناقصه  تحت دیوار نگاری قرار می گیرد .
امیر ترومیده مدیر امور ایثارگران شهرداری رشت نیز در این جلسه با انتقاد از حذف عنوان شهید از برخی تابلوهای سطح رشت اظهار کرد: امیدواریم پس از این شاهد چنین اتفاقاتی نباشیم .
معاون فرهنگی ستاد کنگره هشت هزار شهید استان گیلان نیز با حضور در این جلسه  با اشاره به پروژه آرامگاه شهدای گمنام واقع در بوستان ملت و مسکن مهر رشت اظهار کرد:  بوستان ملت بسیار پرتردد است  و وضعیت آرامگاه شهدای گمنام در این بوستان مورد پذیرش نیست.
رضا صالح فخاری با بیان اینکه در شهر رشت دیوار نگاری و یا المان چشمگیری وجود ندارد افزود: وضعیت مبلمان شهری در رشت رنج آور است.
مدیر روابط عمومی شهرداری رشت نیز در این جلسه با اشاره به اتفاقات اخیر پیرامون حذف عنوان شهید از برخی تابلوهای معابر عمومی سطح رشت  اظهار کرد:  مصوبه و اندیشه ای مبنی بر حذف عنوان مبارک شهدا از تابلوهای سطح رشت وجود ندارد.
علیرضا قانع با بیان اینکه شهردار رشت جزو خانواده های شهیدان است افزود: شهردار رشت بخشنامه ای پیرامون این مهم به تمامی شهرداری های مناطق پنجگانه و سازمان های تابعه شهرداری رشت ابلاغ کرده است.
وی به افزودن عکس و زندگینامه شهدا در تابلوهای سطح معابر عمومی رشت اشاره کرد و گفت: به تمامی سازمان های زیر مجموعه و شهرداری های مناطق پنجگانه تاکید شد که پس از این اطلاعات هر تابلویی که قرار است در سطح شهر نصب و یا ترمیم شود به شهرداری مرکز اطلاع و پس از بررسی های لازم  در نهایت ما بقی اقدامات انجام شود.
مدیر عامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت نیز در جلسه کمیسیون فرهنگی شورای رشت با اشاره به عضویت رشت در شهر دوستدار کودک اظهار کرد: برگزاری جشنواره یک روز با والدین نیز در راستای رشت شهر دوستدار کودک جزو برنامه های سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت است.
علیرضا حسنی با بیان اینکه سازمان فرهنگی ورزشی با مشکلات مالی  فراوانی مواجه است افزود: با تمامی مشکلات پیش رو در تلاش به منظور اجرای  برنامه های فرهنگی، هنری، ورزشی  در سطح رشت هستیم و قصد داریم در مراسم روز رشت از ۹۰ ساله های رشت تجلیل کنیم.
وی به برنامه های پیش بینی شده سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت طی ۶ ماه باقی مانده از سال ۹۸ اشاره کرد و گفت: برپایی جشن چله مهربانی همزمان با شب یلدا ، ادامه مسابقات فوتسال ، برگزاری جشن یک صد سالگی دبیرستان ماندگار شهید بهشتی، تولید فیلم های مختلف با رویکرد اجتماعی و غیره از جمله برنامه های پیش بینی شده سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت طی ۶ ماه باقی مانده از سال است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *