خط قرمز خبر - پایگاه خبری خط قرمز

تحقق ۴۰ درصدی بودجه شهرداری بندرانزلی در ۵ ماه گذشته


نشست رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر انزلی با مسئولین شهرستان و با حضور مهندس اکبری مقدم معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان، جانشین فرماندهی نیروی دریایی ارتش، معاونین فرماندار، جانشین نیروی انتظامی و مسئولین ادارات شهرستان بندرانزلی، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر بندرانزلی، با موضوع بررسی مشکلات شهری انزلی، دوشنبه (۲۵ شهریور) در محل شورا برگزار شد.


دكتر رضا پورقربان شهردار بندرانزلي با بيان اينكه بودجه سال جاري بر اساس مصوبه شوراي محترم اسلامي حدودا ۱۱۵ ميليارد تومان است عنوان نمود: به لطف خدا و همياري همكاران گرامي در ۵ ماه گذشته حدود ۴۰ درصد بودجه محقق شده است.
وي اظهار نمود: با توجه به اينكه انزلي يك شهر گردشگرپذير است در ايام خاص جمعيت شهر حداقل به دو برابر مي رسد كه با همين نيروها و تجهيزات بايد خدمات دو برابر بدهيم و در ايام تعطيلات حجم زباله ها به بالاي ۲۰۰ تن مي رسد.
شهردار بندرانزلي خاطر نشان كرد: در كارخانه كمپوست علاوه برمديريت ريجكت ها و محوطه سازي، تصفيه خانه اي را احداث كرديم و محل شيرابه ها را لوله گذاري كرديم كه اين اتفاق قانونا بايد همزمان با تحويل كارخانه اتفاق مي افتاد كه ما بعد از ۱۶ سال اين كار را انجام داديم.
دكتر پورقربان با اشاره به اينكه در بحث عمراني بر اساس بودجه مصوب شورا ۷۴ پروژه داشتيم اظهار نمود: توانستيم ۶۰ درصد پروژه ها را بصورت تكميل صد در صد اجرايي كنيم و ۳۰ در صد پروژه ها با رشد فيزيكي ۱۰ الي ۶۰ درصد در حال انجام است و ۱۰ درصد پروژه ها مشكل اداري داشته است.
وي خاطر نشان كرد: در هفته دولت امسال ۳۸ پروژه با هزينه اجرايي ۳۱ ميليارد تومان را تقديم مردم انزلي كرديم در حالي كه بودجه كل شهرستان حدود ۷۲ ميليارد تومان بوده است و حدودا نصف بودجه شهرستان را شهرداري توانسته است محقق كند.
شهردار بندرانزلي با اشاره به اينكه احداث پارك هاي محله اي را در دستور كار قرار داده ايم افزود: توانستيم پارك هاي شهيد اختر كاويان، آزادگان، آفتاب، انصارالحسين را افتتاح و تجهيز و تكميل پارك هاي شهر را در دستور كار قرار دهيم كه پروژه احداث پارك اختر كاويان به عنوان پروژه برتر استان در دهه فجر در سال گذشته شناخته شده است.
وي تصريح نمود: از ديگر اقدامات شهرداري مي توان به تاسيس سازمان آرامستان ها، بهره برداري از سالن چند منظوره غازيان، احداث گلخانه ، استاندارد سازي جايگاه هاي سي ان جي، كاشت هزاران نهال و گل و گياه، بازگشايي نقاط مختلف شهر، تجهيز و توسعه طرح سالمسازي دريا، مديريت سواحل به طول ۹ كيلومتر، افتتاح استگاه هاي آتشنشاني، بازسازي خودروها و ماشين آلات شهرداري به خصوص اتوبوسه هاي شهرداري، ساخت جايگاه احشام سرگردان، راه اندازي باشگاه شهرداري بعد از چندين سال، اجراي جشنواره هاي بومي، محلي و فصلي واجراي طرح شب هاي روشن، كمك به تيم ملوان و … اشاره كرد.

دكتر پورقربان با بيان اينكه درسال جاري صدوپنجاه هزار متر مربع از نقاط مختلف شهر را آسفالت داشتيم عنوان نمود: يكي از مشكلاتي كه از گذشته داشته ايم شيب عدم اجراي درست شيب عرض خيابان ها در هنگام احداث بود كه اين موضوع باعث مي شود به محض بارندگي باعث ايجاد خوردگي آسفالت و ايجاد چاله شود و انتظار داريم در بحث قير يارانه اي به ما كمك شود.
وي با اشاره به اينكه در رابطه با بحث آبگرفتگي با اينكه حدود پانزده كيلومتر لايروبي انهار و فاضلاب ها را انجام داديم افزود: در زمينه لوله گذاري اگر لوله هاي بتني مصلح از محل مديريت بحران سهميه اي براي ما قائل شوند و در چند ناحيه به كار گرفته شود مشكل آبگرفتگي را مي توانيم حل كنيم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *