خط قرمز خبر - پایگاه خبری خط قرمز

تجلیل از۲۰ هزار رزمنده گیلانی در هفته دفاع مقدس


معاون هماهنگ‌کننده سپاه گیلان از اجرای‌ ۴ هزار و ۲۳۰ برنامه هفته دفاع مقدس در گیلان خبر داد و گفت: مرکز رشد و خلاقیت شهید فخری‌زاده در مرکز استان راه‌اندازی می‌شود.


 سرهنگ پاسدار احمدرضا منشوری ظهر امروز در نشست خبری برنامه‌های هفته دفاع مقدس در گیلان اظهار داشت: جنگ ویرانگر است و آواره‌گی و تخریب‌گری دارد اما جنگ تحمیلی با تمام معایب و ویرانگری که برای ما به همراه داشت، زنگ بیداری برای مسلمانان و ملت ما بود.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس آیه‌های جهاد قرآن کریم را عملیاتی کرده و نقش مهمی در دفاع از نظام اسلامی ایفا کردند تصریح کرد: چهل و دومین سالگرد دفاع مقدس با شعار “ما مقتدریم” امسال آغاز می‌شود و تمام ملت در این اقتدار سهیم هستند.

منشوری افزود: برنامه‌های هفته دفاع مقدس با رویکرد و نقش تبیین و انتقال فرهنگ جهاد و شهادت تنظیم شده است و نقش پیشکسوتان دفاع و مقاومت، شهدا، آزادگان، جانبازان، زنان در ولایتمداری، علوم و دانش‌پژوهی، وحدت ملی و پشتیبانی‌های اصناف در دفاع مقدس، بصیرت، نقش نیروه‌های مسلح، بسیجیان و جهادگران مورد توجه است.

وی از اجرای‌ ۴ هزار و ۲۳۰ برنامه هفته دفاع مقدس در سطح استان گیلان خبر داد و گفت: ۳۰۰ برنامه‌ شاخص شهرستانی و ۴۲ برنامه نیز شاخص استانی است و در کنار آن تجلیل سراسری از یک‌ میلیون رزمنده و تجلیل از ۱۹ هزار رزمنده قهرمان و دلاور گیلانی را خواهیم داشت.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه قدس گیلان گفت: برپایی نمایشگاه فرهنگی رزمی در مرکز گیلان با میزبانی لشکر سپاه قدس و همراهی تمامی نیروهای نظامی و انتظامی استان، پخش زنده برنامه تلویزیونی “گنج بی‌پایان” ساعت ۲۱ هر شب و گلباران‌ مزار شهدا از جمله برنامه‌های هفته دفاع مقدس در گیلان است.

منشوری از افتتاح نمایشگاه دستاوردهای فرهنگی، علمی، اقتصادی، اشتغال و محرومیت‌زدایی در شهرستان‌‌های گیلان از ۳۱ شهریور تا ۷ مهرماه خبر داد و بیان کرد: بازدید از هزار و ۳۵۰ خانواده شهید از طریق سپاه نواحی شهرستان‌ها و پایگاه‌های مقاومت نیز از برنامه‌های هفته دفاع مقدس‌ است.

وی برگزاری ۸۴ یادواره شهدا در شهرستان، بخش و محلات، افتتاح مرکز رشد و خلاقیت شهید فخری‌زاده در مرکز استان و افتتاح ۴۲ مسکن محرمان در گیلان را جزو دیگر برنامه‌های هفته دفاع مقدس در استان برشمرد و گفت: مستند نقش گیلان در عملیات والفجر ۱۰ و ۲۵ عنوان کتاب دفاع مقدس رونمایی می‌شود.

منشوری از برگزاری هزار و ۱۵۳ مسابقات ورزشی در سطح استان، شهرستان‌ها و نواحی خبر داد و افزود: اجرای راهیان نور دانش‌آموزی و دانشجویی در فضای مجازی، حضور بسیجیان، رزمندگان و گروه‌های جهادی در مراکز واکسیناسیون برای کمک به کادر درمان در راستای اجرای طرح شهید سلیمانی جزو برنامه‌ها است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *