خط قرمز خبر - پایگاه خبری خط قرمز

بیمارستان پیروز لاهیجان به دستگاه سی تی اسکن مجهز شد


یک دستگاه CT اسکن در بیمارستان دولتی دکتر پیروز لاهیجان افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

یک دستگاه CT اسکن 16 اسلایس در بیمارستان دولتی دکتر پیروز لاهیجان توسط دکتر ارسلان سالاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان به بهره‌برداری رسید.


دستگاه CT اسکن یا مقطع‌نگاری رایانه‌ای ازجمله دستگاه‌های تشخیص پزشکی است که اندام‌های مختلف بدن را به‌صورت لایه به لایه تصویربرداری کرده و اندام‌های موردنظر را به جهت کاربردهای تحقیقاتی و ‌درمانی تصویربرداری می‌کند.

برای خرید، استقرار و راه‌اندازی CT اسکن بیمارستان دکتر پیروز لاهیجان بالغ‌بر پنج میلیارد تومان اعتبار از محل اعتبارات ملی و استانی صرف شده است.

دستگاه مقطع‌نگاری رایانه‌ای مستقر در بیمارستان دولتی دکتر پیروز لاهیجان، روزانه توانایی ارائه خدمت به 50 تا 80 بیمار را دارد.

پیش از راه‌اندازی دستگاه CT اسکن بیمارستان پیروز لاهیجان، بیماران مجبور به دریافت این خدمت در مراکز خصوصی و پرداخت هزینه حداقل 190 هزارتومانی بودند اما اکنون این خدمت در این بیمارستان دولتی با 70 هزار تومان ارائه می‌شود.

پی نوشت: بیمارستان های شهرستان‌های آستارا، رودبار، لاهیجان و رودسر ازجمله  مراکزی بوده‌اند که طی کمتر از یک سال اخیر به دنبال پیگیری‌های مستمر و مطالبه گرایانه رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان به دستگاه CT اسکن مجهز شده‌اند و چندین بیمارستان دیگر نیز به‌زودی از این دستگاه تشخیص پزشکی سرمایه‌ای در آینده برخوردار خواهند شد.

یقیناً استقرار و تجهیز بیمارستان‌های دولتی به دستگاه‌های تشخیص پزشکی پیشرفته علاوه برافزایش کیفیت خدمات به بیماران، از ارجاع آن‌ها به مراکز خصوصی که بعضاً هزینه‌های بسیار بالایی را در برداشته است، می‌کاهد و همچنین مانع از طولانی‌تر شدن صفوف انتظار برای دریافت خدمت CT اسکن می‌شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *