خط قرمز خبر - پایگاه خبری خط قرمز

بیش از ۵۰ درصد جمعیت گیلان را زیر پوشش بیمه سلامت قرار دارند


مدیرکل بیمه سلامت گیلان، بیش از ۵۰ درصد جمعیت گیلان را زیر پوشش بیمه سلامت عنوان کرد و گفت: سال گذشته جمعیت تحت پوشش بیمه سلامت در گیلان چهار میلیون و ۴۸۸ هزار مرتبه به مراکز درمانی مراجعه کردند.


دکتر علی اکبری در دیدار روسای ستادی و شهرستانی بیمه سلامت استان با نماینده ولی فقیه در گیلان به تاسیس بیمه سلامت در سال ۷۴ در کشور اشاره کرد و گفت: اکنون بیش از ۴۰ میلیون نفر در کشور زیر پوشش بیمه سلامت قرار دارند.

علی اکبری، بیش از ۵۰ درصد جمعیت گیلان را زیر پوشش بیمه سلامت عنوان کرد و افزود: سال گذشته جمعیت تحت پوشش بیمه سلامت در گیلان چهار میلیون و ۴۸۸ هزار مرتبه به مراکز درمانی مراجعه کردند.

وی با اشاره به اینکه کارکنان دولت، روستائیان و جمعیت شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر زیر پوشش بیمه سلامت قرار دارند، بیان کرد: گیلان ۴۲ شهر زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت دارد ضمن اینکه طلاب علوم دینی، خانواده معظم شهدا و مددجویان کمیته امداد زیر پوشش بیمه سلامت هستند.

مدیرکل بیمه سلامت گیلان به هزینه کرد روزانه یک میلیارد و ۳۲۵ میلیون تومانی این اداره برای سلامت مردم استان اشاره کرد و یادآور شد: ماهانه ۴۰ میلیارد تومان برای سلامت مردم گیلان هزینه می کنیم.

اکبری با بیان اینکه طرح ارزیابی وسع از آبان ماه جاری همزمان با کشور در گیلان اجرا می شود، اظهار کرد: پیش بینی می شود ۲۰۰ هزار نفر در گیلان فاقد بیمه درمانی باشند و از طریق سامانه وزارت رفاه می توانند ثبت نام کنند.

وی، هدف دولت و نظام را زیر پوشش قراردادن اقشار آسیب پذیر عنوان کرد و افزود: مردم در مراکز درمانی نباید دغدغه درمان داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *