کد خبر: 8948
تاریخ انتشار: 16/دی/1397 - ساعت : 20:50

به کارگیری زنان سرپرست خانوار در رستوران بازگیر زن سینما

به کارگیری زنان سرپرست خانوار در رستوران بازگیر زن سینما

هنرمندان ما باید به موازات فعالیت های هنری در عرصه های گوناگون دغدغه مردم را داشته باشند زیرا بدون مردم هنر جایگاه واقعی و معنا و مفهومی ندارد.

خط قرمز : سولماز غلامی بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون متولد آمل از سال 1387 به طور اتفاقی وارد کارهای هنری شد و در سال اول در 2 کار سینمایی به نام های ” مادر پاییزی و به رنگ باران” حضور پیدا کرد.
سولمازغلامی که نزد استادان صاحب نامی چون پرستو صالحی، مسعود آب پرور وشکرخدا گودرزی و… دوره های آموزشی متعددی را طی کرده است، در یک کار مشترک سینمایی ایران و ترکیه هم شرکت کرد اما به علت مشکلات مالی تهیه کننده ،این محصول ناتمام مانده است.
در حوزه تئاتر هم در حال حاضر یک کار از علی برجی کارگردان تئاتر را برای جشنواره فجر در دست اجرا دارد و یک مستند به تهیه کنندگی آقای جوقه دوست از پیشکسوت های هنری از جمله ملکه رنجبر را نقش آفرینی کرده است و همچنین درفیلم های “گاهی به پایت نگاه نکن” و “تصادف” به کارگردانی علیرضا جوقه دوست نقش داشته وبزودی در فیلم بلندی با نام “جاده ولایت” که با موضوع هجرت امام رضا ” ع” است، باز هم به کارگردانی اقای علیرضا جوقه دوست ایفای نقش دارند
او از برنامه خود می گوید که برنامه های زیادی در آینده برای حوزه سینما و تئاتر دارد و از جوان ها خواست برای ورود دراین عرصه بدون تکیه بر رابطه، پول و پارتی ، بر توانایی ها و شایستگی های خود متکی باشند.
ایین بازیگر سینما و تئاتر و تلوزیون  می گوید که بسیار علاقه مندم یک کارگاه آموزشی در شهرم آمل در استان مازندران داشته باشم و با عشق در خدمت جوان ها منطقه ، آنچه را که آموخته ام منتقل کنم.

غلامی معتقد است که هنرمند باید در کنار ارائه هنر خود به جامعه همراه و همگام با خانواده شغل و حرفه ی دیگری در راستای کمک به اقتصاد خانواده داشته باشد.
او که در سه بخش سینما ، تئاتر و تلویزیون به سینما به لحاظ ویژگیهای خاص و جذابیت های آن علاقه بیشتری دارد، مریلا زارعی را الگوی خود در هنرهای نمایشی می داند و اعتقاد دارد ، خانم زارعی علاوه بر موفقیت های بسیار زیاد درهنر، یک بانوی خانه دار موفق و یک مدیر به معنای واقعی است.
غلامی با تاکید بر اینکه به هنر آشپزی نیزعشق می ورزد و در همین راستا به تازگی اقدام به تاسیس یک مرکز تهیه غذا و رستوران کرده است که بنا دارد از زنان سرپرست خانوار در این مجموعه بهره گیری کند.

در ادامه شما را به ادامه  مصاحبه اختصاصی پایگاه خبری تحلیلی خط قرمز با سولماز کریمی دعوت می نماییم :

خط قرمز _ هنر رو به چه چیز معنا میکنید؟
خداوند بزرگترین هنرمند است که به زیبایی همه چیز را در جای خود افرید و درست کرد. فصلها را با تمام رنگ امیزی زیبای خود و پائیز را با ان رنگ بندیهای شگرف و زیبا. بهار را با طبیعت سرسبز و گلها و سر اخر جهان را به همه وسعت به زیبایی هنر نگارنده خلاقانه خداوندیست و هنر بازیگری و سینما افرینش نیرو و اندیشه است.

خط قرمز _  تفاوت هنر سینما در ایران و بین الملل از زبان شما :
در سینمای هالیوودشرایط را برای گروه سازنده فیلم اعم از کارگردان و بازیگر و… را فراهم می اورند اما متاسفانه در کشور ما چنان باید و شاید جدی گرفته نشده است در نتیجه در هرلحظه از مدت فیلمبرداری گروه همواره پریشان است و باید به همه چیز پشت صحنه بیندیشیم.بازیگر در اروپا و امریکا نقشی اساسی در ساختن فیلم بر عهده دارد. برای نسل حاضر سینما هنری است مورد توجه روز افزون. سینما اکنون با تماشاگرانی دقیق و نکته سنج روبروست و ما به عنوان بازیگر باید بتوانیم با تمام قدرت بازیگری کنیم تا اثری خلاقانه تولید گردد

 خط قرمز _ تعریف شما از فیلم و هنر :
هنر همچون اغلب تصورات غنی دیگر به تعداد اشخاصي که درباره اش نوشته اند تعاریف متنوع دارد. این تعدد تلقی ها ایرادی ندارد به شرط ان که هیچ یک را زیاد قطعی و منحصر ندانیم ، چون هر تعریف جنبهٔ تازه ای از موضوع را روشن می کند و به دانش ما می افزاید.

خط قرمز _ سه تعریف هنر از نظر شما :
1- تجربه یا ادراک هنرمند
2- بیان ادراک با یک وسیله بیان هنری
3- تمتع مخاطب و در غایت عالی اش ایجاد تجربه مشابه در مخاطب.

خط قرمز _ نقش تماشاگران را چگونه میبینید ؟
این هنرمند است که اثر هنری می افریند و می کوشد تا در مخاطب اثر بگذارد و فعاليت عمده و اصلی از ان اوست ولی تماشاگر نیز صرفا یک دریافت کننده غیر فعال نیست. زمانی تصور می شد کسانی که به تماشا یا شنیدن می نشینند کاملا و صرفا غیر فعالند. اموزش عبارت از عمل ریختن معلومات در کله های خالی بود ، به سینما رفتن ایراد می گرفتند چونکه تماشاگر در خلال دیدن فیلم هیچ کاری نمی کرد اما حقيقت ان است که تماشای فیلم مستلزم فعاليت شدید حسی و هوشی است و یا باید مستلزم چنین فعالیتی باشد و در کلیه هنرها برای ان که انتقال تجربه از هنرمند به مخاطب کامل باشد مخاطب نیز به سهم خود باید به کار این انتقال کمک کند. مثل کار خود هنرمند ، کمکی که در این مورد بیننده مبذول می دارد نیز در دو سطح مادی و ذهني صورت می گیرد.

 خط قرمز _ اگر خاطره ویا اتفاق جالبی در زمان کار براتون پیش اومده بگید خوشحال میشم ؟
در کار و حرفه ما سراسر از اتفاقات تلخ و شیرینی رخ میده ، ساعتها و روزها کار در یک پروژه و خستگي هاش تا برخورد زیبا و دلنشین مردم با ما در کوچه و خیابان

 خط قرمز _ آخرین کار تون و ایا کار جدیدی در دست دارید ؟
اخرین کارم که فیلم یک روز معمولی بود و فیلم جاده ولایت که توسط خود شما جناب اقای جوقه دوست کارگردانی میشه و با موضوع هجرت امام رضا (ع) هستش

خط قرمز _ آخرین حرف با مردم و مسئولین ؟
از مردم شریف و هنر دوست ایران میخوام که با اومدنتان به سینماها رونق ببخشید و حمایت کنید تا تهیه گنندگان قوت قلب بگیرند و کارهای بیشتر و بهتری بشه تولید کرد و از مسئولین محترم هم حمایت و حمایت و حمایت.

khate_ghermez_24@

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *