کد خبر: 11569
تاریخ انتشار: 18/بهمن/1397 - ساعت : 22:05
گروه : اخبار

به مناسبت دهه فجر: افتتاح ۲۵۷ طرح عمرانی و تعاونی با ۹۹۰۰ فرصت شغلی در سراسر کشور

به مناسبت دهه فجر: افتتاح ۲۵۷ طرح عمرانی و تعاونی با ۹۹۰۰ فرصت شغلی در سراسر کشور

۲۵۷طرح عمرانی و تعاونی در سراسر کشور با ظرفیت ایجاد ۹۹۰۰ فرصت با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از طریق ویدئو کنفرانس افتتاح شد.

به گزارش خط قرمز_“محمد شریعتمداری” همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، شانزدهم بهمن در مراسم افتتاح نمادین ۲۵۷ طرح تعاونی در دهه فجر ۹۷ که در محل وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی به صورت ویدئو کنفرانس با حضور مدیران کل و معاونین امور تعاون ادارات تعاون، کارورفاه اجتماعی استان ها و جمعی از تعاونگران در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد.
وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی دراین نشست با اشاره به افزایش تعداد تعاونی ها از۱۰۷۰واحد در پیش از انقلاب اسلامی به۹۲هزار و ۲۴۲تعاونی در دوران پس از انقلاب، بخش تعاون را راهکار کاهش مخاطرات واگذاری به بخش خصوصی عنوان کرد.
وی گفت: بسیار خوشبختیم که در ایام الله دهه فجر پروژه های تعاونی که برون داد تفکر و مشارکت مردم در دوران انقلاب اسلامی بوده است، این پروژه ها را در استان های مختلف افتتاح می کنیم.
وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه اهداف و اصول حاکم بر تعاون بسیار با اصول انقلاب اسلامی همگرا است، از این جهت که انقلاب ما حاصل باور و مشارکت مردم بود، اظهار داشت: موضوع تعاون به عنوان یکی از سه رکن اقتصاد کشور بر اساس قانون اساسی نه تنها یک بخش از اقتصاد، بلکه به عنوان یک مهم در کلان کشور باید به آن توجه کرد. بنابراین تعاون از اقتصاد فراتر است و رویکرد ملت ما در مردمی سازی اقتصاد بسیار قوی تر از خصوصی سازی اقتصاد است.
وی در بخش دیگری از اظهاراتش با ارائه گزارشی از وضعیت تعاونی ها در پیش از انقلاب و پس از انقلاب گفت: پیش از انقلاب اسلامی کل واحد تعاونی کشور ۱۰۷۰ واحد بود اما امروز پس از چهار دهه تعداد تعاونی ها به ۹۲ هزار و ۲۴۲ واحد با ۲۶ گرایش افزایش یافته که یک تحول عظیم در این حوزه محسوب می شود.
وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی درباره تعداد اعضای تعاونی ها نیز گفت: پیش از انقلاب اسلامی تعداد یک میلیون و ۶۲۳ هزار و ۳۱۴ نفر عضو تعاونی‌ها بودند که امروز اعضای تعاونی ها به ۹ میلیون و ۴۴۰ هزار و ۵۸۸ نفر بالغ شده که این روند قابل افزایش است.
شریعتمداری فرصت شغلی ایجاد شده توسط تعاونی ها در دوران پیش از انقلاب را ۱۲۴ هزار و ۸۳۲ فرصت شغلی اعلام کرد و افزود: این در حالی است که امروز بالغ بر یک میلیون و ۸۹۰ هزار نفر در بخش تعاون مشغول به کار هستند. همچنین در حوزه صادرات در حالی که پیش از انقلاب اسلامی تعاونی ها هیچ فعالیتی در حوزه صادرات نداشتند و سهم این بخش از اقتصاد از صادرات صفر بود، اما اکنون صددرصد صادرات بخش صیادی کشور از طریق تعاونی ها انجام می شود که پیشرفت قابل ملاحظه ای است.
دراستان گیلان نیزتعداد12 طرح بامجموع سرمایه گذاری 9میلیاردتومان واشتغالزایی133نفر شامل سه طرح کشاورزی، سه طرح خدمات ، سه طرح صنعتی وسه طرح مسکن مهردرشهرستان های: رشت،انزلی،سیاهکل ورودباربه بهره برداری رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *